Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
1357 (1057) 2019-03-08 - 2019-03-14

Wiadomości turystyczne

PTTK Klub Turystyczny „Wybrzeże” i Rada Dzielnicy Wielki Kack zapraszają w sobotę 9 marca na Wędrówkę pieszo-nordicową: Rezerwat „Kacze Łęgi”. Zbiórka i start o godz. 10.00 przy stacji PKM Karwiny. Dystans: ok. 10 km. Tempo: rekreacyjne. Kontakt: 512 712 319 (Joanna)
***
Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych (al. Zwycięstwa 194) zaprasza w niedzielę 10 marca o godz. 16.00 na spotkanie z Klubem Turystycznym „Wybrzeże”. Pierwszym tematem spotkania będzie „Cudze chwalicie swego nie znacie - turystyka lokalna, czyli co można ciekawego zobaczyć i zwiedzić w najbliższej okolicy”. Drugi temat to „Przyjemne z pożytecznym - nordic walking, czyli jak można aktywnie spędzić czas z kijkami, poznając przy tym ciekawe miejsca”.
Wstęp wolny.
***
Przystanek Wagabundy zaprasza 11 marca o godz. 19.30 na spotkanie podróżnicze pt. „Swój piąty rok życia spędziłam w podróży”.
Spotkanie odbędzie się w Blues Clubie (ul. Portowa 9).
Wstęp wolny.
***
Pomorski Klub Podróżnika OM PTTK w Gdyni zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu „Moje podróże... małe i duże”, które odbędzie się w Gdynia InfoBox Obserwatorium Zmian (ul. Świętojańska 50) we wtorek 12 marca o godz. 17.00. Gościem będzie Szczepan Kutnik, który opowie o „Wspomnieniach z rejsu na Daleki Wschód”.
Wstęp wolny.
***
Szkoła Podstawowa nr 48 (ul. Jowisza 60) zaprasza w poniedziałek 18 marca o godz. 18.00 na spotkanie z cyklu „Znani i podziwiani ludzie Trójmiasta”. Gościem spotkania będzie Kinga Garcia, której wielką miłością jest język hiszpański i Meksyk. Podróżniczka, wraz z mężem Cesarem, rodowitym Meksykaninem, była w niesamowitych zakątkach tego urokliwego kraju, o czym opowie podczas spotkania.
Wstęp wolny.
***
Klub Miłośników Fotografii, działający w ramach Akademii Srebrnego Wieku przy ZMCh Polska YMCA w Gdyni, zaprasza na wystawą fotograficzną „Ameryka w obiektywie” autorstwa Piotra Bresińskiego.
Piotr Bresiński na wystawa prezentuje reportaż z pobytu w USA – Nowy York, Philadelphia, Pittsburgh, New Jersey. Wystawę można obejrzeć przez cały marzec w Bibliotece Grabówek (ul Morska 113).
***
Oddziałowa Komisja Turystyki Kajakowej i Rada ds. Młodzieży OM PTTK w Gdyni zapraszają w czwartek 21 marca do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) na „Konkurs wiedzy o ZHP i jego twórcach”.
Konkurs organizowany jest z okazji obchodzonej w 2018 r. setnej rocznicy powstania ZHP oraz w tym roku 100 lat od śmierci Andrzeja Małkowskiego, twórcy skautingu polskiego.
Organizatorzy konkursu: 30 Wodna Drużyna Harcerzy i Komenda Hufca Gdyńskiego proszą dyrekcje szkół o oddelegowanie jednego ucznia na:
– godz. 14.00 uczniowie SP, klasy VI – VIII oraz gimnazjalne,
– godz. 15.00 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Szczegółowe informacje tel. 504 125 029.
***
Oddziałowa Komisja Turystyki Kajakowej i Rada ds. Młodzieży OM PTTK w Gdyni zapraszają w czwartek 21 marca o godz.16.00 do Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. 3 Maja 27/31) na spotkanie zainteresowanych uprawianiem kajakarstwa w szkółce kajakowej.
Szkółka, prowadzona przez instruktorów kajakarstwa, odbędzie się od 1 do 5 maja na rzece Redzie. Chętni uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powinni posiadać umiejętności pływania.
Szczegółowe informacje tel. 504 125 029.