1361 (1061) 2019-04-05 - 2019-04-11

Pelixar oraz Mevo nagrodzone Sztormami

Firma opracowująca rozwiązania pomagające w walce ze smogiem oraz najnowocześniejszy i największy w Europie system rowerów publicznych – to gdyńscy zwycięzcy Pomorskich Sztormów, czyli plebiscytu Gazety Wyborczej.
Czytelnicy zdecydowali, że w kategorii Pomorskie EUROinspiracje, Sztorm powędrował do Stowarzyszenia Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot za projekt „Budowa Systemu Roweru Metropolitalnego Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot”, czyli Mevo.
Inauguracja Mevo odbyła się 26 marca. Do stacji w całym województwie, w tym i w Gdyni, trafiło ponad 1000 rowerów. Finalnie w jego skład wejdzie 4080 rowerów z napędem wspomaganym elektrycznie, funkcjonujących na terenie 14 gmin. Rower można wypożyczyć i zostawić na jednej z 660 stacji postoju, a za dodatkową opłatą także poza stacją.
O zwycięstwach w pozostałych kategoriach zadecydowały kapituły eksperckie.
W kategorii Młoda Firma Roku wygrał Pelixar z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni.
Gdyńska firma opracowała rozwiązanie, które pomaga w walce ze smogiem. Pozwala na dokładne przedstawienie rozkładu zanieczyszczenia atmosfery za pomocą dronów.
Zwycięzcom gratulujemy.
„Pomorskie Sztormy” to plebiscyt organizowany przez „Gazetę Wyborczą Trójmiasto” i Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego. W jego ramach przyznawane są nagrody dla przedstawicieli pomorskiego biznesu, sportu i kultury.

ikona