1364 (1064) 2019-04-26 - 2019-05-09

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (pl. Konstytucji 1) zaprasza
– 28 kwietnia o godz. 12.00 na Stację Bajek: „Dzielny kapitan Ahab” insp. Moby Dickiem Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego. Awanturnicza podróż morska! Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzą niespokojne odmęty mórz. W spektaklu ważną rolę odegra sztuka imitacji dźwięków. Narracja akustyczna spektaklu zostanie wykreowana na żywo przy użyciu wymyślnych maszyn, nietypowych instrumentów i rekwizytów. Bilety: 25 zł.
– 11 maja o godz. 19.00 na Harce kupidynowe czyli niecne morsztyny w reż. Idy Bocian. Monodram w wykonaniu Mikołaja Prynkiewicza oparty na wyjątkowych utworach polskiej erotycznej poezji barokowej.Tylko dla widzów dorosłych. Bilety: 30/35 zł.
***
Teatr Gdynia Główna do 30 kwietnia przyjmuje zgłoszenia do festiwalu „Pociąg do Miasta – Stacja Obrzeża”, który odbędzie się 5-10 sierpnia. W ramach konkursu czeka na zgłoszenia teatrów offowych z całej Polski (a także pozarepertuarowe projekty teatrów instytucjonalnych), które odważnie i bezkompromisowo badają obrzeża nowoczesnego teatru i próbują przekraczać jego granice. Szuka także spektakli nawiązujących do tematyki „obrzeży”, rozumianej jako peryferia geograficzne i społeczne, pogranicza dziedzin sztuki czy też eksplorowanie tematów dotyczących środowisk zagrożonych marginalizacją, które rzadko pojawiają się w mainstreamowych mediach.
Szczegóły na .