1366 (1066) 2019-05-17 - 2019-05-23

Złota młodzież koszykówki nagrodzona

Miniony tydzień przyniósł gdyńskiej koszykówce ogromne sukcesy. Zarówno koszykarki, jak i koszykarze Arki Gdynia sięgnęli bowiem po złote medale mistrzostw Polski do lat 18. Podopieczne Karoliny Wieczorek triumfowały na swoim terenie, natomiast zawodnicy Milosa Mitrovicia, podczas finałowego turnieju rozgrywanego w Gdańsku, w najważniejszym meczu i przy okazji derbach pokonali Trefl Sopot.

Oba gdyńskie zespoły zostały nagrodzone przez prezydenta Wojciecha Szczurka 14 maja. W spotkaniu uczestniczyła również Przewodnicząca Rady Miasta Joanna Zielińska.
Koszykarze z wizytą u prezydenta

Gdynia stolicą młodzieżowej koszykówki? Takie wnioski można wyciągnąć po ostatnich dokonaniach żółto-niebieskich talentów. Pierwsze swój sukces świętowały panie. Turniej finałowy odbył się w dniach 1-5 maja w naszym mieście. Gdynianki wygrały wszystkie pięć spotkań w drodze po złoto.
Najlepszą zawodniczką turnieju finałowego koszykarka Arki – Magdalena Szymkiewicz.
Trzy dni później zmagania rozpoczęli panowie. Bój o złoto toczyli w Gdańsku w dniach 8-12 maja. W drodze do finału 18-latkowie z Gdyni wygrali wszystkie pięć spotkań. W półfinale Asseco Arka pokonała gospodarzy – Szkołę Gortata Politechnikę Gdańską (91:60). W finale podopieczni Milosa Mitrovicia zmierzyli się z lokalnym rywalem, Treflem Sopot. Po zaciętej końcówce gdynianie wygrali 69:66.
Najlepszym zawodnikiem wybrany został zawodnik Asseco Arki Mateusz Kaszowski.
Prezydent Wojciech Szczurek wręczył każdej zawodniczce i zawodnikowi oraz sztabom trenerskim listy gratulacyjne. Oba zespoły otrzymają również po 15 000 zł nagrody.