1368 (1068) 2019-05-31 - 2019-06-06

Sukcesy prawników i humanistów z „Trójki”

Znakomicie spisali się uczniowie III Liceum Ogólnokształcącego im. Marynarki Wojennej w Gdyni, którzy zakwalifikowali się do rozegranych w kwietniu i w maju br. finałów ogólnopolskich konkursów i olimpiad z zakresu prawa i wielu dziedzin wiedzy humanistycznej.
I tak w finale XLIII Olimpiady Języka Angielskiego, który odbył się w Poznaniu tytuł laureata zdobył Michał Wojdylak z klasy matury międzynarodowej. Z kolei w finale LX Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym łupem uczniów z III LO padły aż cztery tytuły laureata zdobyte przez uczniów z klas prawniczo-humanistycznych: Adriana Thruna, Tytusa Sztymę i Mikołaja Szatkowskiego oraz Szymona Pobłockiego z klasy matematyczno-informatycznej. Tytuł finalisty tej olimpiady przypadł w udziale Jakubowi Bródce (klasa prawniczo-humanistyczna). Tytuły finalistów olimpiady zdobyli: w Olimpiadzie Wiedzy o Państwie i Prawie - Jakub Bródka i Maciej Kurkowski (klasa prawniczo-humanistyczna), a w Olimpiadzie Filozoficznej - Maciej Mrozek z klasy matematyczno-fizycznej. Najliczniej - wśród olimpiad prawniczych i humanistycznych – gdyńska „Trójka” była reprezentowana w przeprowadzonym w Warszawie finale XLIX Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Aż 6 uczennic zdobyło tytuły finalistek tej olimpiady – Julia Skowera, Patrycja Guziak, Maria Wołczyk, Hanna Renke, Paulina Prychożdenko i Zuzanna Wilk. Aby obraz olimpijskich sukcesów w olimpiadach „humanistycznych” reprezentacji III LO w Gdyni był pełny należy jeszcze dodać, iż kolejne tytuły finalistek zostały zdobyte przez: Katharinę HankeEmilię Monkiewicz w Olimpiadzie Języka Niemieckiego, Martynę Szoję w Olimpiadzie Języka Rosyjskiego oraz Annę Łukaszuk w Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej.
Sukcesy naukowe uczniów to wielka zasługa uczących w gdyńskiej Trójce nauczycieli języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, języka niemieckiego, historii, prawa, WOS oraz filozofii. Zarówno finaliści jak i laureaci olimpiad otrzymują 100% punktów na egzaminie maturalnym z danego przedmiotu olimpijskiego.
Gratulacje!