1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Dzień Dziecka po gdyńsku

W parku Rady Europy w Gdyni żadne dziecko nie mogło się nudzić. 1 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, zmienił się on w cyrkową arenę. A to za sprawą wielkiego rodzinnego festynu zorganizowanego przez miasto. Odbywał się on pod hasłem „Ale cyrk! Dzieci rządzą!”.
O dobrą zabawę zadbali klauni, którzy rozśmieszali każdego ponuraka. Byli też mimowie prezentujący pokazy żonglerki. To jednak nie wszystko. Chętni mogli się od nich nauczyć sprawnościowych sztuczek i chodzenia na szczudłach.
Dzień Dziecka to święto nas wszystkich. Celebrujemy ten czas z rodziną, ale w każdym z nas również jest odrobina dziecka. Dlatego życzę mieszkańcom Gdyni, nie tylko tym najmłodszym, wszystkiego dobrego. Z okazji Dnia Dziecka przygotowaliśmy wielki festyn w parku Rady Europy i wiele atrakcji. Nie zabrakło dmuchańców, loterii, a także aktywności, w których można było sprawdzić sprawność i kreatywność naszych dzieci. Dziękuję wszystkim, którzy przyszli świętować razem z nami – mówił Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.
Na Dzień Dziecka zapraszały również gdyńskie placówki kulturalne i kluby sportowe. Z tej okazji przygotowały aktywności zarówno dla najmłodszych, jak i trochę starszych dzieci.
Samorządowcy odwiedzili także małych pacjentów przebywających w szpitalach im. PCK w Redłowie oraz św. Wincentego a Paulo w centrum miasta. Towarzyszyły im pluszowe misie, którymi obdarowali zarówno tych najmłodszych, jak i trochę starszych pacjentów.

ikona