1369 (1069) 2019-06-07 - 2019-06-13

Z Ciapkowa do ludzi

Kontynuujemy rubrykę, dzięki której, mamy nadzieję, kolejne porzucone psy i koty ze schroniska w Ciapkowie znajdą ciepły dom. Ciapkowo prowadzone jest przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt Animals.

Bobinka - kotka do adopcji

Bobinka to około 6-letnia kotka. Jest wysterylizowana. Ze względu chroniczny koci katar musi przyjmować dożywotnio antybiotyk.
Historia Bobinki jest jak każda inna. Dwa lata temu trafiła pod opiekę schroniska, by wyleczyć ją z kociego kataru. Niestety, w skupisku wirusów i bakterii wyleczenie Bobinki okazało się niemożliwe. Kotka prawdopodobnie już do końca swojego życia będzie musiała systemowo przyjmować antybiotyk. Miesiące leczenia pozwoliły na zbudowanie więzi, kotka uzależniła się od człowieka. Garnie się do głaskania i przytulanek. Adopcja chorego kota to bardzo duża odpowiedzialność, jednak wierzymy, że znajdzie się ktoś, kto pokocha ją z całego serca. Bobinka jest kotem łatwym w obsłudze, przyzwyczajona do częstego podawania lekarstw. Nie wyobrażamy sobie, żeby miała zostać skreślona z powodu kataru, który obecnie jest niezauważalny, o ile kot otrzymuje systemowo antybiotyk. Bobinka dobrze dogaduje się z innymi kotami, nie unika ich kontaktu, jednak ze względu na stan zdrowia powinna zamieszkać z innymi kotami, mającymi podobne problemy zdrowotne lub jako jedynaczka. Bobinka to jedna z tych kotek, które na dom czeka długo, jednak zawsze trzeba mieć nadzieję, że marzenia się ziszczą.
***
Schronisko mieści się przy ul. Małokackiej 3a, tel. 58 622 25 52, e-mail: schronisko@ciapkowo.pl. Jest otwarte w godz. 11.00-17.00/16.00/15.00 (pon-pt/sob/niedz).
Zwierzę może adoptować osoba pełnoletnia. Na podstawie dowodu osobistego spisywana jest umowa adopcyjna. Psy są zaszczepione, wydawane z książeczkami zdrowia. Cennik adopcji zwierząt: psy do ½ roku – 60 zł, psy powyżej ½ roku – 80 zł, psy w typie psa rasowego – 150 zł, psy rasowe z rodowodem – 350 zł, psy powyżej 8 lat – 30 zł, koty do ½ roku – 20 zł, koty powyżej ½ roku – 50 zł. Kontakt w sprawie adopcji pod nr. 58 622 25 52 lub e-mailem: schronisko@ciapkowo.pl.
Uwaga! Kiedy znajdziesz bezdomnego psa (lub inne zwierzę), zgłoś to Straży Miejskiej pod bezpłatny numer 986. Jeśli psiak ma zawieszkę „Pies w wielkim mieście”, zadzwoń pod nr. tel. 58 668 84 80 i podaj numer z zawieszki – pracownicy Urzędu Miasta skontaktują Cię z właścicielem psa.

ikona