1371 (1071) 2019-06-21 - 2019-06-27

1000 młodych osób poznało kino od podszewki

Pierwszy semestr „Lekcji z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej” za nami. 1000 młodych osób poznało kino od podszewki.
Od marca do czerwca prawie 600 uczniów z gdyńskich szkół od czwartej klasy podstawówki do maturzystów zwiedzało zaplecze Gdyńskiego Centrum Filmowego, brało udział w bezpłatnych warsztatach i pogadankach o tym, jak powstaje film i jak należy go rozumieć.
Uczestniczyli w nich uczniowie – od czwartoklasistów z gdyńskich podstawówek po maturzystów – ze szkół z Chyloni, Babich Dołów, Karwin, Śródmieścia, Obłuża, Działek Leśnych, Małego Kacka, Pogórza, Leszczynek, Orłowa, Oksywia, Cisowej.
W serii dodatkowych, płatnych zajęć wzięło udział blisko 400 ucznió już nie tylko z Gdyni i nie tylko ze szkół publicznych. Daje to łącznie liczbę prawie 1000 młodych ludzi, którzy wiosną 2019 roku poznawali kino i film od podszewki.
Najważniejszym celem projektu było wykreowanie w Gdyńskim Centrum Filmowym przestrzeni edukacyjnej dla młodzieży. W tym obiekcie kinowym, produkcyjnym i szkolnym młodzież otrzymywała rzetelną, ciekawie przekazaną i wzbogaconą o część warsztatową wiedzę na temat historii kina i form filmu.
Projekt Pomorskiej Fundacji Filmowej firmowała Gdyńska Szkoła Filmowa. Był współfinansowany ze środków gdyńskiego samorządu.