1373 (1073) 2019-07-12 - 2019-07-25

Lato pełne żeglarskich emocji

Lato w Gdyni upłynie pod znakiem żeglarstwa. 13 lipca rozpoczną się Hempel Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Żeglarstwie, a bezpośrednio po nich – między 22 lipca a 3 sierpnia – gdyńską marinę opanują uczestnicy XX edycji Volvo Gdynia Sailing Days.
Poprzednia odsłona potwierdziła, że aspirujące do miana polskiego Kieler Woche Volvo Gdynia Sailing Days w kraju nie ma sobie równych. To najbardziej prestiżowy cykl regat w Polsce i jednocześnie największe żeglarskie wydarzenie w tej części basenu Morza Bałtyckiego.
Wiele wspólnego z prawdą ma często powtarzane hasło o Gdyni jako żeglarskiej stolicy. Jesteśmy dumni z faktu, że to właśnie w naszym mieście jak w domu czują się żeglarze z całego świata – mówi Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.
Ponad 2000 uczestników, którzy zjadą się do Gdyni z ponad 30 krajów, rywalizować będą w 19 konkurencjach. Łącznie da nam to aż 23 dni zmagań. W ramach tegorocznej imprezy rozegrane zostaną chociażby mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX i Nacra 17, a także mistrzostw świata juniorów do lat 21 w klasie Laser. Oprócz tego na wodach Zatoki Gdańskiej będzie można podziwiać rywalizację superszybkich skiffów, małych Optimistów czy katamaranów. Na zwycięzców czeka worek medali, pucharów, nagród oraz wyróżnień.
Volvo Gdynia Sailing Days to jednak nie tylko emocje i zacięte zmagania na wodzie, ale również atrakcje na lądzie.
Jedną z tegorocznych propozycji wartych uwagi, podobnie zresztą jak rok czy dwa lata temu, jest Festiwal Filmów Żeglarskich. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z kinem mocno zanurzonym w morzu. Dostępne będzie miasteczko zawodów, w którym można porozmawiać z żeglarzami oraz strefa zabaw i animacji dla najmłodszych.

  • ikonaOpublikowano: 11.07.2019 09:51
  • ikona

    Autor: Monika _Kowalska (monika.kowalska@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 11.07.2019 12:15
  • ikonaZmodyfikował: Monika Kowalska
ikona