1374 (1074) 2019-07-26 - 2019-08-08

Dzięki nim Gdynia jest bezpieczna

Awanse, nagrody i podziękowania otrzymało 19 lipca kilkudziesięciu gdyńskich policjantów. Funkcjonariusze z miejskiej komendy i komisariatów z okazji Święta Policji i 100. jubileuszu swojej formacji spotkali się w dawnym kinie „Grom”. Mundurowi odebrali też nagrody przyznane przez prezydenta Gdyni.
Święto Policji, które co roku w każdej jednostce jest okazją do uroczystego wręczenia awansów i nagród dla policjantów w tym roku jest wyjątkowe. Mija dokładnie 100 lat od momentu utworzenia Policji Państwowej. Z tej okazji także i gdyńska komenda podczas swoich uroczystości odwołała się do międzywojennych tradycji formacji.
Funkcjonariusze pracujący na co dzień w Komendzie Miejskiej, ale też w sześciu gdyńskich komisariatach odebrali na scenie m.in. awanse na wyższe stopnie i nagrody.
Stałym elementem święta gdyńskiej policji są także nagrody prezydenta Gdyni dla wyróżniających się policjantów. To wyróżnienia przyznawane „za wzorowe wypełnianie obowiązków służbowych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców Gdyni”. W tym roku to łącznie 9 funkcjonariuszy, którzy zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi.

ikona