1374 (1074) 2019-07-26 - 2019-08-08

Motoryzacyjna sobota w Gdyni

Symulacja akcji ratowniczej po wypadku samochodowym to jedna z atrakcji Moto Safety Day. Tak pokaz wyglądał w ubiegłym roku // fot. facebook.com/Motosafetyday

Symulacja akcji ratowniczej po wypadku samochodowym to jedna z atrakcji Moto Safety Day. Tak pokaz wyglądał w ubiegłym roku // fot. facebook.com/Motosafetyday

Pokaz akcji ratowniczej po wypadku drogowym, symulacja wybuchu poduszki powietrznej czy spotkania z ekspertami motoryzacyjnymi – to tylko część atrakcji przygotowanych z okazji 14. edycji Moto Safety Day. To wydarzenie promujące bezpieczną jazdę wśród kierowców i kulturę na drodze. Imprezę poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak. A wszystko odbędzie się już w sobotę, 27 lipca na molo Południowym w Gdyni. Wstęp wolny.
 
Moto Safety Day to impreza, na której nikt nie będzie się nudzić. Parking przy Akwarium Gdyńskim na jeden dzień zmieni się w wielką motoryzacyjną strefę informacyjną. Staną tam tematyczne stoiska związane z bezpieczeństwem rowerzystów, motocyklistów, kierowców samochodów oraz pieszych. Nie zabraknie też informacji o zasadach obowiązujących na przejazdach kolejowych. Będzie również miasteczko ruchu drogowego, tor przeszkód czy strefy edukacyjne dla dzieci. Wszystko po to, żeby promować kulturę motoryzacyjną, bezpieczeństwo i partnerstwo na drodze, elektromobilność oraz poszanowanie dla środowiska naturalnego.
 
Piknik motoryzacyjny odbędzie się w sobotę, 27 lipca na molo Południowym. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 11.00 od prezentacji stref partnerów imprezy. Jednak oficjalne otwarcie Moto Safety Day zaplanowano o godz. 12.00. Miłośników motoryzacji powitają podczas niego organizatorzy i przedstawiciele instytucji uczestniczących w pikniku.
 
Największą uwagę uczestników wydarzenia co roku przyciągają różnego rodzaju pokazy tematyczne. Nie zabraknie ich i tym razem. Przygotowano m.in. symulacje wybuchu poduszki powietrznej w samochodzie. Podczas tego pokazu będzie się można dowiedzieć, jak zwiększyć szansę przeżycia w razie wypadku. Zaplanowano też pokaz udzielania pierwszej pomocy i symulację akcji ratowniczej po dachowaniu samochodu. Swoje umiejętności zaprezentują podczas niego służby ratownicze i medyczne. Całości będzie towarzyszyć oprawa merytoryczna.
 
Swoje stoiska zaprezentuje też m.in. Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsk, który jak co roku stworzy specjalną strefę edukacyjną dla młodzieży i dorosłych. Z kolei Lotos – Mistrzowie w pasach będą edukować w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa i jazdy w fotelikach. Porad udzielą także eksperci motoryzacyjni. Podczas Moto Safety Day wszyscy zainteresowani  będą mogli również pogłębić wiedzę na temat zmian i rozwiązań, jakie czekają użytkowników hulajnóg elektrycznych.
 
Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i młodzieży. Na stanowisku banku BNP Paribas najmłodsi uczestnicy imprezy będą mogli samodzielnie wykonać nadruki na koszulkach i eko torbach oraz zmierzyć i poćwiczyć refleks na relaksometrze. Swoje umiejętności plastyczne dzieci będą miały okazję zaprezentować biorąc udział w  malowaniu i zdobieniu Fiata 126p, czyli kultowego Malucha.
 
Piknik zakończy koncert Dave’a Bo, który zagra Saxophone Show. A o oprawę muzyczna podczas całego wydarzenia zadba DJ Soober. Impreza potrwa do godz. 20.00.
 
14. Moto Safety Day poprowadzi dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak.
 
Patronat honorowy nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Więcej informacji i szczegółowy program imprezy znajduje się na stronie internetowej Moto Safety Day.

  • ikonaOpublikowano: 25.07.2019 13:24
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 25.07.2019 13:24
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona