1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Gdyńskie motywy w sercu miasta

Kolejny raz dobry design zmienia ważne detale. Przy ulicy Pułaskiego lokalni projektanci połączyli siły, żeby stworzyć nową wersję klasycznej bramy w jednej z kamienic.
Jak zabezpieczyć wejście na podwórze modernistycznej kamienicy? Najlepiej w dobrym stylu. Jedna ze wspólnot mieszkaniowych działających w Śródmieściu wyszła z propozycją stworzenia zupełnie nowej bramy przy budynku na Pułaskiego 8. Brama znajduje się w budynku Polfrachtu.
O opracowanie jej projektu poproszono uznanych lokalnych twórców młodego pokolenia – wspólnymi siłami projektanta graficznego Patryka Hardzieja i członków Traffic Design udało się stworzyć miejskie dzieło sztuki. Brama czerpie z morskich motywów.
Metalową konstrukcję wykonano w pracowni Mapalu, a Traffic Design pomogło doświadczeniem m.in. w kwestiach technicznych. Wcześniej podobną „rewolucję” przeszła np. brama przy ulicy Abrahama, kratki wentylacyjne kilku gdyńskich kamienic i wiele szyldów lokali usługowych, które najczęściej nawiązują do modernistycznej architektury miasta.