1375 (1075) 2019-08-09 - 2019-08-22

Zatopione tajemnice w Experymencie

11 sierpnia w godz. 16.00-19.00 w Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Science Cafe dla dorosłych”, tym razem pod hasłem „Trafiony, zatopiony – amunicja na dnie Bałtyku”.
Temat jest poważny i dotyczy w zasadzie wszystkich mieszkańców basenu Morza Bałtyckiego. Czy amunicja, która znalazła się na dnie naszego morza podczas działań wojennych i ta, którą zaraz po wojnie umyślnie w nim zatopiono, może nam jeszcze zagrażać? Czy zgromadzone tam chemikalia i broń chemiczna mogą spowodować katastrofę ekologiczną, a tym samym kryzys ekonomiczny na niespotykaną skalę? O tym wszystkim rozmawiać będziemy z ekspertem, prof. Jackiem Bełdowskim z Instytutu Oceanologii PAN, który w swojej pracy naukowej zajmuje się właśnie badaniami nagromadzonej na dnie Bałtyku amunicji.
Udział w spotkaniu jest biletowany. Bilety w cenie 15 zł oraz 10 zł (dla posiadaczy karty Gdynia Senior Plus) można zakupić w kasach CN Experyment oraz za pośrednictwem strony bilety.experyment.gdynia.pl.