Nocny Bieg Świętojański – zmiany w organizacji ruchu (21-22.06.2024)
1398 (1098) 2020-02-14 - 2020-02-20

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

„Parasite”, zdobywca czterech Oscarów, wraca do repertuaru Gdyńskiego Centrum Filmowego. Do Kina Studyjneg GCF warto wybrać się również na Filmoterapię, czyli pokaz filmu dokumentalnego i dyskusję, a także na przedpremierowe pokazy najnowszego filmu Xaviera Dolana „Matthias i Maxime”. W niedzielę zaś kolejny seans z cyklu „Sztuka w Centrum”.
Niekwestionowany triumfator tegorocznej gali rozdania nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej, nagrodzony czterema Oscarami południowokoreański film „Parasite” można zobaczyć w Kinie Studyjnym GCF również w wersji czarno-białej, a także z angielskimi napisami.
Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na przedpremierowe pokazy najnowszego obrazu Xaviera Dolana pt. „Matthias i Maxime”. Najcieplejszy, bezwstydnie romantyczny film słynnego kanadyjskiego reżysera jest historią jednego pocałunku, który wstrząsnął starą znajomością i na zawsze odmienił życie tytułowych bohaterów.
Gdzie leżą granice naszej intymności? Jak zmienia się seksualność w dobie internetu? Bohaterka filmu dokumentalnego „Ewa nie chce spać” to modelowa współczesna osobowość medialna. Odkąd skończyła 14 lat, dzieli się swoim życiem w sieci. 19 lutego Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na pokaz z cyklu „Filmoterapia z Sensem”. Po projekcji zaplanowano spotkanie z psychologiem i specjalistą w dziedzinie zdrowia psychoseksualnego Bartoszem Karczem.
Lucian Freud, Michał Anioł, Frida Kahlo, Auguste Renoir – niezwykli artyści i ich dzieła z bliska. Gdyńskie Centrum Filmowe zaprasza na nowy sezon cyklu dokumentalnego „Sztuka w Centrum”. Co miesiąc w Kinie Studyjnym GCF można przyjrzeć się pracom wybitnego malarza pochodzącym z najważniejszych muzeów na świecie. 16 lutego odbędzie się pokaz filmu „Lucian Freud. Autoportret”, poświęconego jednemu z najbardziej znanych malarzy naszych czasów, wnuka Sigmunda Freuda, twórcy psychoanalizy.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są też m.in. filmy „Małe kobietki”, „Jojo Rabbit”, „Zenek”, „Monos”, „Judy”, „Poznajmy się jeszcze raz”, Szczegóły na stronie www.gcf.org.pl. Bilety na film kosztują 19, 16 i 13 złotych (normalny/ulgowy/grupowy), a w Tanie Poniedziałki 15 i 13 złotych. Posiadacze Metropolitalnej Karty do Kultury mogą skorzystać z oferty promocyjnej również w każdy wtorek (przy zakupie biletu w kasie).

ikona