1406 (1106) 2020-04-17 - 2020-04-23

Teatr po kwarantannie – jak wesprzeć kulturę?

Zostając w domu, wcale nie trzeba rezygnować z obcowania z kulturą, ponieważ w Gdyni prężnie działa między innymi projekt „Kultura łączy siły”, który zjednoczył różne instytucje miejskie i do przekazu wykorzystuje nowe technologie. Ale jak poza tym można wesprzeć gdyńskie teatry?
Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa dotykają każdej sfery życia, również tej kulturalnej. I choć różne instytucje kultury starają się w miarę swoich możliwości wciąż być obecne w naszych domach (na przykład w formie streamingu w sieci), warto pomyśleć o tym, jak wesprzeć teatry po zakończeniu kwarantanny.
Teatr Muzyczny
Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, który zawiesił swoją działalność do 30 kwietnia, podsuwa widzom następujące rozwiązania:
– można zamówić u nich voucher online i wykorzystać go na dowolny spektakl na Dużej Scenie – szczegóły są dostępne na stronie Teatru Muzycznego.
– można kupić bilet online na spektakle w kolejnych miesiącach lub w nowym sezonie
– można zrezygnować ze zwrotu biletu na odwołany spektakl i wymienić go na voucher.
Jednocześnie Teatr Muzyczny dziękuje wszystkim widzom za ciepłe słowa, które są dla nich niezmiernie ważne w tym szczególnym czasie.
Teatr Miejski
Teatr Miejski im. Witolda Gombrowicza w Gdyni w trosce o bezpieczeństwo widzów od 18 marca do odwołania zamknął kasę teatru. W związku z tym instytucja prosi o cierpliwość i wyrozumiałość oraz informuje, że po ponownym otwarciu kasy, postara się rozwiązać wszystkie problemy i uregulować płatności za kupione wcześniej, a niewykorzystane bilety.
Z pracownikami kasy można kontaktować się telefonicznie pod numerem 58 660 59 46 lub mailowo kasa@teatrgombrowicza.art.pl, od wtorku do piątku w godz. 11.00-15.00.
Natomiast bilety do teatru na nadchodzące przedstawienia można kupić online na stronie Teatru Miejskiego.
Po ponownym otwarciu kasy, Teatr Miejski zachęca do zakupu otwartego biletu-prezentu.
Voucher kosztuje 60 zł i obowiązuje na dowolny spektakl odbywający się w ciągu trzech miesięcy od daty wystawienia prezentu. Rezerwację należy zrobić telefonicznie (w kasie teatru), o ile na wybrany termin będą jeszcze dostępne miejsca.