1407 (1107) 2020-04-24 - 2020-05-07

Teatr Gdynia Główna szuka historii z ZOH-u do nowego projektu „Ballady osiedlowe”

Teatr Gdynia Główna znowu wgryza się w tkankę miasta, by odnaleźć mało znane historie z gdyńskich dzielnic. Nasz najnowszy projekt „Ballady osiedlowe” to wyprawa we wciąż nieodkryte zakamarki miasta w poszukiwaniu fascynujących opowieści mieszkańców.
W ramach projektu teatr stworzy spektakl o ZOH-u, czyli rejonie ulic Zamenhofa i Opata Hackiego, do którego scenariusz napisze pisarka Salcia Hałas, laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2017.
Aby mogło się to wydarzyć, potrzeba historii. Spróbujcie oderwać się od teraźniejszości, wróćcie do wspomnień. Opowiedzcie o sobie albo przypomnijcie sobie ciekawych ludzi, którzy mieszkali obok, i ich historie. Historie śmieszne, straszne lub smutne, wzruszające albo po prostu takie, które z jakichś powodów zapadły Wam w pamięć. Historie, które dotyczyły Was lub waszych sąsiadów, historie, które zdarzyły się na ZOH-u.
Możecie pisać, nagrywać albo opowiedzieć przez telefon. Na ich podstawie powstanie scenariusz sztuki, którą wystawi dla Was w lepszych czasach Teatr Gdynia Główna.
Kontakt e-mail: salciahalas@wp.pl lub tel. 501 540 029.
Szczegóły na www.teatrgdyniaglowna.pl i www.facebook.com/TeatrGdyniaGlowna.