1410 (1110) 2020-05-22 - 2020-05-28

Nie będzie gali, ale nagrody czekają

Kolaż zwycięskich prac w konkursie „Gdynia malowana kwiatami”

Kolaż zwycięskich prac w konkursie „Gdynia malowana kwiatami”

Uczniowie gdyńskich szkół podstawowych wcielili się się w rolę ogrodników i stworzyli własne wizje miejskiego kwietnika. Wszystko w ramach konkursu „Gdynia malowana kwiatami”. Młodzi mieszkańcy puścili wodze fantazji i wykonali prace w różnych technikach. Spośród nadesłanych zgłoszeń wybrano najlepsze. Laureatów poznaliśmy w lutym i na początku maja. Na zwycięzców i wyróżnionych czekają nagrody. W tym roku nie odbędzie się tradycyjna gala ich wręczenia. Nagrody będzie można odebrać osobiście, od 1 czerwca, w siedzibie Wydziału Ogrodnika Miasta.

Konkurs „Gdynia malowana kwiatami” odbył się w tym roku już po raz szósty. Po raz trzeci został podzielony na dwie kategorie wiekowe: dla dzieci z klas I-III oraz uczniów klas IV-VIII gdyńskich szkół podstawowych.

Bardzo dziękuję młodym gdynianom za zaangażowanie. Cieszy liczba zgłoszonych prac i ich kreatywność. Dzięki temu miejski kwietnik przy budynku Urzędu Miasta co roku zyskuje nowe oblicze i zaskakuje niecodziennym wyglądem. To pokazuje, że gdyńscy uczniowie już od najmłodszych lat interesują się naszym miastem, chcą o nie dbać i zależy im na tym, żeby było ekologiczne i piękne – mówi Marek Łucyk, wiceprezydent Gdyni ds. rozwoju.

W lutym wyłoniono zwycięzcę pierwszej kategorii wiekowej. Wygrała koncepcja kwietnika według Martyny Pipłowskiej z kl. II E Szkoły Podstawowej nr 40 w Gdyni. Zrealizowany projekt można podziwiać przy budynku Urzędu Miasta od kwietnia. Konkursowe jury przyznało w tej kategorii także drugie i trzecie miejsce oraz szereg wyróżnień. Pełna lista laureatów jest dostępna tutaj oraz w załączniku poniżej tekstu.
 
Uczestnicy konkursu w kategorii klas IV-VIII mieli nieco trudniejsze zadanie. Musieli przygotować projekt kwietnika wraz z legendą lub podpisami wskazującymi na rośliny, które mają być zastosowane podczas realizacji. Ponadto plan kwietnika miał zostać przedstawiony zarówno w widoku z góry, jak i z poziomu przechodnia, aby móc pokazać zróżnicowanie wysokości poszczególnych roślin, a tym samym możliwe do uzyskania różnorodne kompozycje. Poziom prac był wysoki, dlatego w tym przypadku jury zdecydowało się przyznać równorzędne pierwsze miejsce aż trzem pracom. Zdobyli je: Antonina Stefanowska z kl. V A Szkoły Podstawowej nr 12 za wykonanie pracy plastycznej pt.: „Eko Krab”, Paweł Portee z kl. VII C Szkoły Podstawowej nr 16  za projekt pt.: „Mewy na tle zachodzącego słońca” oraz Aleksandra Portee z kl. V B Szkoły Podstawowej nr 16 za pracę pt.: „Ławica śledzi w morskiej głębinie”. Ostatni projekt zostanie wykonany w formie letniego kwietnika przed Urzędem Miasta przy al. Marsz. Piłsudskiego 52/54.

W tej kategorii również przyznano drugie i trzecie miejsce oraz wyróżnienia. Listę laureatów prezentowaliśmy tutaj. Znajduje się również poniżej w załączniku do pobrania.

Nagrody czekają


Kreatywność zwycięzców oraz wyróżnionych była dotąd nagradzana podczas uroczystej gali. Jednak w tym roku, ze względu na obecną sytuację, tradycyjne wręczenie nagród w InfoBoksie się nie odbędzie. Nagrody i upominki tym razem będą czekały na laureatów i wyróżnionych w siedzibie Wydziału Ogrodnika Miasta przy al. Zwycięstwa 291 A w parku Kolibki.

Będzie można je odbierać od 1 czerwca – od środy do piątku w godz. 8.00-16.00. Pod numerem: 58 620-72-86 pracownicy Wydziału Ogrodnika Miasta odpowiedzą na pytania i udzielą szczegółowych informacji.

W galerii poniżej prezentujemy wszystkie zgłoszone do konkursu prace w obu kategoriach.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 21.05.2020 14:40
  • ikona

    Autor: Magdalena Czernek (m.czernek@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 21.05.2020 16:06
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona

Zobacz także