1417 (1117) 2020-07-17 - 2020-07-30

Psy z Radys już bezpieczne w Gdyni

Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt „Ciapkowo” od 7 lipca ma nowych podopiecznych. Do Gdyni trafiło 20 czworonogów z zamkniętego schroniska w Radysach. Po kwarantannie i leczeniu pieski czekają na nowych właścicieli.
Schronisko w Radysach zostało zamknięte z powodu wielu nieprawidłowości. OTOZ Animals „Ciapkowo” w Gdyni posiada w sumie 170 miejsc dla piesków, przy czym w tej chwili pod swoją opieką ma ich około 145. Z tego względu do miasta mogło przybyć 20 zwierząt z Radys.
Zwierzętom, które w poprzednim miejscu przeżyły prawdziwe piekło, gdyńskie schronisko zapewni leczenie i poszuka dla nich nowych domów.
Do pomocy zwierzętom z Radys włączyła się również Fundacja Pozytywne Pomorze, która organizuje dla nich zbiórkę darów. Produktami pierwszej potrzeby są środki czystości (na przykład płyny do dezynfekcji, rękawice, itp.), karma i klatki.
Zbiórka odbędzie się w kilku miejscach Gdyni. Osoby, które chciałby się do niej przyłączyć, proszone są o kontakt pod numerem telefonu 601 658 812 lub z fundacją poprzez stronę f-pp.pl.