Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni.  Uwaga! 4-7 i 10.10 neutralizacja niewybuchu. Obowiązuje zakaz wchodzenia do wody na plażach morskich w Gdyni. 
1422 (1122) 2020-09-11 - 2020-09-17

Wiadomości turystyczne

Pomorska Komisja Krajoznawcza i Fotograficzna PTTK oraz Klub Krajoznawców BLIZA zapraszają 13 września na II etap wycieczki „Śladami zasłużonego krajoznawcy Romana Klima” na trasie Malbork Kałdowo – Tragamin – Lasowice (10 km).
Zbiórka o godz. 9.30 przy kasach dworzec PKP Gdynia, odjazd pociągu Polregio do Kałdowa o godz. 9.50. Na trasie miejsca pamięci II wojny światowej i cmentarz mennonicki. Powrót o godz. 15.00.
Przewodnik wycieczki: Dariusz Wasilczuk.
W związku z pandemią COVID-19 każdy uczestnik zobowiązany jest do przestrzegania nakazów ogłoszonych przez służby sanitarno-epidemiologiczne. We własnym zakresie każdy zaopatruje się w niezbędne środki ochrony oraz przestrzega zasad wynikających z panującej sytuacji. Bierze udział w wycieczce na własne ryzyko i odpowiedzialność, ale pod warunkiem stosowania się do panujących ograniczeń.
Zgłoszenie udziału w wycieczce pod nr. tel: 500 657 834.
***
Gdyński Klub Imprez na Orientację zaprasza na XVIII Rajd „Z Kompasem”. Impreza odbędzie się 26 września.
Organizatorzy szykują aż siedem atrakcyjnych- pieszych i rowerowych tras o zróżnicowanym poziomie trudności.
Szczegółowe informacje oraz rejestracja - na stronie internetowej www.zkompasem.pl.
***
Kaszubskie Forum Kultury oraz Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie O/Gdynia zapraszają na spacer krajoznawczo historyczny Między Wielkim Kackiem a Karwinami, który odbędzie się 16 września. Przewodnikami będą Jarosław Ellwart i Andrzej Busler.
Zbiórka o godz. 17.00 przy parafii św. Jadwigi Królowej, ul. Korzenna 2.