1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Nowy skatepark w Gdyni otwarty

W Gdyni powstało nowe miejsce dla fanów jazdy na desce, rolkach czy BMX. Mowa o klimatycznym skateparku wklejonym między filary Estakady Kwiatkowskiego, naprzeciwko przystanku autobusowego Morska-Estakada. To zwycięska inwestycja z Budżetu Obywatelskiego 2017, której autorem są Paweł Musiał oraz Łukasz Strzałkowski.

To kolejny tego typu obiekt w Gdyni – mieście, które w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy gościło finały mistrzostw Polski w jeździe na deskorolce oraz rolkach agresywnych. Tym razem wielbiciele flipów, grabów czy grindów otrzymali do dyspozycji obiekt o powierzchni około 137 m2.
Elementy jezdne są wykonane ze sklejki laminowanej wyłożone matą HPL o gr. 6 mm o nieśliskiej i wygłuszającej powierzchni. Przy rampie znajdują się elementy tzw. małej architektury: ławki, stojaki na rowery i ubrania, tablica informacyjna z regulaminem oraz kosz na śmieci.
Inwestycja została realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego 2017. Jej koszt wyniósł prawie 305 tysięcy złotych.
Zgodnie z regulaminem obiektu osoby do 18. roku życia mogą korzystać z niego tylko pod opieką rodziców, opiekunów, bądź innych przedstawicieli ustawowych. Każdy z użytkowników zobowiązany jest do używania kasku ochronnego oraz ochraniaczy.

ikona