1425 (1125) 2020-10-02 - 2020-10-15

Teatr Gdynia Główna zaprasza

3 października 2020, o godz. 19.00 - „i… Jakoś to będzie!” wg „Pana Tadeusza” A. Mickiewicza, w reż. Idy Bocian. Obsada: Marta Jaszewska i Jakub Kornacki.
Telimena chce zdobyć męża, Tadeusz pragnie Zosi, ale nie potrafi odrzucić amorów doświadczonej kobiety, Gerwazy myśli tylko o zemście, a Księdza Robaka dręczy ciężar wielkiej tajemnicy. Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i jej fascynującą fabułę. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.
Bilety: 35/40 zł.
11 października, godz. 12.00 - Stacja Bajek: „Bajka o księżniczce Popi i smoku Tarabistarku” wg. Pierre’a Gripariego i w reż. Ewy Ignaczak.
Jak znaleźć ukochanego, który pojawia się tylko w snach i jakim sposobem pokonać mocarnego smoka Tarabistraka? Na te pytania będzie musiała znaleźć odpowiedź księżniczka Popi, główna bohaterka Bajki o księżniczce Popi i smoku Tarabistraku. Dzielna i odważna księżniczka przemierzy świat w poszukiwaniu swojego wyśnionego ukochanego, księcia Pipo i trafi do Schroniska dla Zabłąkanych Dzieci, które wyjątkowo trudno opuścić. A na horyzoncie tej trudnej podróży czai się jeszcze… Smok.
Bilety: 30 zł
Więcej na stronie: www.teatrgdyniaglowna.pl

ikona