1432 (1132) 2020-11-27 - 2020-12-03

Urząd Miasta oczami gdyńskich przedszkolaków

Z zapałem kleiły, kolorowały i odtworzyły budynek Urzędu Miasta. Dzieci z Przedszkola nr 58 stworzyły makietę gdyńskiego magistratu. Zadbały o każdy szczegół. Budynek ma okna, drzwi, a na jego dachu dumnie prezentuje się herb miasta i powiewają flagi. Jest nawet charakterystyczny urzędowy zegar. Dzieło plastyczne powstało w ramach cyklu zajęć „Poznajemy Gdynię”, który jest realizowany w placówce. Makieta trafiła do prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka.

– To bardzo budujące, że już najmłodsi mieszkańcy naszego miasta utożsamiają się z nim i aktywnie je poznają. Cieszy mnie ich zapał, zaangażowanie i ciekawe inicjatywy, których efekty możemy potem podziwiać – mówi prezydent Wojciech Szczurek.
na zdjęciu prezydent Gdyni trzyma przed sobą papierową makietę Urzędu Miasta//fot. Sławek Okoń


Gdyńskie przedszkolaki są kreatywne, zaangażowane i chętnie poznają swoje miasto. Inspirują się otoczeniem, a potem przelewają miejskie obrazy na papier lub tworzą znacznie bardziej skomplikowane prace. Ten drugi sposób wybrały dzieci z Przedszkola nr 58, a konkretnie z grupy Marynarzy. Należą do niej 3- i 4-latki. Przedszkolaki zbudowały makietę Urzędu Miasta. Dzieło powstało w ramach realizowanego w placówce cyklu zajęć „Poznajemy Gdynię”.