1434 (1134) 2020-12-11 - 2020-12-17

Urząd stawia na innowacje. Zdalne rekrutacje

Przyszli kandydaci do pracy w Urzędzie Miasta Gdyni korzystają ze zdalnej rekrutacji. Nowe, cyfrowe nabory pracowników są możliwe dzięki współpracy z gdyńską firmą Traffit, która udostępnia gotowe rozwiązania do aplikowania o pracę online. Rozmowy kwalifikacyjne online to duże ułatwienie szczególnie w czasie pandemii.


Trwają nabory na 2 stanowiska urzędnicze w Urzędzie Miasta Gdyni. Poszukiwani są: inspektor do Referatu Księgowości Finansowej oraz osoba, która przejmie obowiązki głównego specjalisty w Wydziale Inwestycji.
Kandydaci nie muszą już osobiście stawiać się w magistracie. Pojawiła się możliwość skorzystania z elektronicznej aplikacji na wolne stanowiska. Teraz kilka kliknięć wysyła niezbędne dokumenty do kadr, a rozmowa kwalifikacyjna może odbyć się online.
Od listopada gdyński urząd korzysta z rozwiązań przygotowanych przez firmę Traffit. To system zarządzający całym procesem rekrutacji rodem z Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego Gdynia.
– Podczas pandemii koronawirusa to bardzo istotne ułatwienie, dzięki któremu można składać dokumenty bez konieczności wychodzenia z domu. Jednocześnie jesteśmy w stanie też określić, czy dany kandydat poradzi sobie np. ze sprawną obsługą narzędzi online i, co za tym idzie, organizacją pracy zdalnej, jeżeli zajdzie taka konieczność – wyjaśnia Rafał Klajnert, sekretarz miasta i dyrektor Urzędu Miasta Gdyni.
Jak skorzystać z nowej formy rekrutacji? Kandydaci mogą aplikować na konkretne stanowiska bezpośrednio z Biuletynu Informacji Publicznej, gdzie publikowane są aktualne oferty pracy.
Wciskając przycisk „Aplikuj”, który znajduje się w ogłoszeniach, zostają przekierowani do formularza zgłoszeniowego.
Informacje o aktualnie prowadzonych naborach można znaleźć w zakładce „Praca w Urzędzie Miasta” w BIP.

ikona