1442 (1142) 2020-02-19 - 2020-02-25

Absolwent filmówki dla Zalewskiego

Gdynianin Miłosz Sakowski dołożył do swojego portfolio kolejną głośną współpracę. Absolwent Gdyńskiej Szkoły Filmowej wyreżyserował teledysk do utworu „Wszystko będzie dobrze” wokalisty Krzysztofa Zalewskiego. To kolejna krótka forma w dorobku ambitnego filmowca, który poza nagradzaną etiudą „Dzień babci” na swoim koncie ma też m.in. spoty reklamowe banków, teledysk dla Allegro czy zwiastun serialowego hitu Netflixa.


Pochodzi z Gdyni, to tutaj poczuł reżyserskie powołanie i ukończył filmówkę. Zaliczył mocny start w branży filmowej, zdobywając za swój krótkometrażowy „Dzień Babci” szereg festiwalowych nagród. Teraz zbiera doświadczenie, realizując swoje wizje w krótkich formach wideo. To Miłosz Sakowski – jeden z tych twórców wywodzących się z Gdyńskiej Szkoły Filmowej, o których jeszcze z pewnością usłyszymy.
Gdynianin do swojego dorobku może dopisać kolejną ciekawą realizację – tym razem wyreżyserował teledysk dla Krzysztofa Zalewskiego. To wideo do jego najnowszego singla wokalisty „Wszystko będzie dobrze”, który promuje album „Zabawa”. W teledysku Miłosz Sakowski postanowił nawiązać do sytuacji związanej z pandemią.
Młody filmowiec z Gdyni ciągle poszerza swoje reżyserskie portfolio. Aktualnie przygotowuje się do jednego z największych artystycznych wyzwań w swojej karierze, czyli pierwszego pełnometrażowego filmu fabularnego.

ikona