1444 (1144) 2021-03-05 - 2021-03-11

Arka w półfinale Fortuna Pucharu Polski

Arka w półfinale Fortuna Pucharu Polski. Tradycji stało się zadość i w meczu z Puszczą znów byliśmy świadkami gradu bramek. Arka pokonała bowiem rywala aż 5:2.

Pierwsze 45 minut meczu stało pod znakiem zdecydowanej przewagi żółto-niebieskich. To gdynianie prowadzili grę i konstruowali ataki na połowie gospodarzy.
Gdynianie objęli prowadzenie w 37. minucie spotkania.
Dwa trafienia Marcusa da Silvy były zarazem jego 60. i 61. trafieniem w barwach Arki, a to oznacza, że brakuje mu już tylko jednego gola do liderującego w klasyfikacji wszech czasów klubu Stanisława Gadeckiego.
Bramki strzelili: Stefanik 45+2'(k), Rosołek 52', da Silva 70'(k), 88', Valcarce 90+3, Cikos 90+6' - Żebrowski 37'.
Skład Puszcza: Kobylak - Stępień (46' Uwakwe), Tomalski (89' Rakoczy), Stefanik, Radionov (59' Kobusiński), Serafin, Górski, Knap (62' Wyjadłowski), Mikołajczyk (59' Pięczek), Hladik, Cikos.
Skład Arki: Krzepisz - Danch, Marcjanik (13' Memić), Valcarce - Deja, Łabojko - Ślesicki, da Silva, Skóra (62' Mazek) - Rosołek (76' Sasin), Żebrowski.