1447 (1147) 2021-03-26 - 2021-04-01

Rodzić bezpiecznie – wybierz szpital #wGdyni

Poród to niezwykle ważne i emocjonujące wydarzenie w życiu każdej rodziny. Dlatego pary na długo przed rozwiązaniem wybierają miejsce i ustalają, czy będą rodzić razem. W Szpitalu Morskim im. PCK w Gdyni na przyszłe mamy czeka wykwalifikowany personel, pomocne i pełne empatii położne oraz nowoczesny sprzęt. Mimo pandemii cały czas odbywają się tam porody rodzinne. Oczywiście wszystko z zachowaniem odpowiednich środków bezpieczeństwa przed koronawirusem.


Wychodząc naprzeciw potrzebom kobiet pragnących bezpiecznie i w komfortowych warunkach urodzić dziecko w Gdyni, Szpital Morski im. PCK stworzył nowoczesny oddział położniczy, porównywalny do standardów europejskich.

W skład oddziału wchodzą:
  • izba przyjęć ginekologiczno-położnicza,
  • ginekologia (zabiegi operacyjne planowe i zabiegi diagnostyczne),
  • patologia ciąży,
  • sala porodowa,
  • położnictwo.

Pracuje tam 10-12 lekarzy i 60 położnych. Cztery sale umożliwiają przyjęcie czterech porodów jednocześnie. Do tego na oddziale jest też dobrze wyposażona sala do cięć cesarskich, a dla innych pacjentek – pomieszczenie jednoosobowe z łazienką.

Dla kobiet bardzo ważnym tematem jest również kwestia znieczuleń w czasie porodu. Szpital w Redłowie chce rozszerzyć ofertę i uśmierzać ból okołoporodowy poprzez stosowanie chociażby gazu – entonoxu, ale ostatnio wprowadził także farmakologiczne łagodzenie bólu.
W gdyńskim szpitalu jedna położna dba o jedną pacjentkę, co umożliwia im nawiązanie więzi i kontaktu w czasie porodu.

W redłowskim szpitalu każda sala jest wyposażona w łazienkę z toaletą i prysznicem. Jest też pokój do porodu w wannie. Na pacjentki czeka również opiekunka laktacyjna. Jest też możliwość konsultacji z psychologiem i fizjoterapeutką. W okresie pandemii każda pacjentka, która trafia do Redłowa, jest podwójnie sprawdzana: testem antygenowym i immunologicznym PCR.

Oddział ginekologiczno-położniczy w gdyńskim szpitalu na przełomie ostatnich czterech-pięciu lat bardzo się zmienił. Podniósł się jego standard, który obecnie w niczym nie odbiega od tego europejskiego.

Jedynym utrudnieniem na oddziale położniczo-ginekologicznym w Redłowie jest trwający w tej chwili remont izby przyjęć. Ale to wszystko po to, że było jeszcze lepiej i nowocześniej.