1452 (1152) 2021-04-30 - 2021-05-06

Akcja „Zaszczep się w Majówkę”

Masz e-skierowanie? W majówkę zaszczep się na skwerze Kościuszki w Gdyni bez rejestracji. Do Pomorskiego trafi łącznie 2500 dawek szczepionki firmy Johnson&Johnson. Jeśli znajdujesz się w grupie wiekowej uprawnionej do rejestracji i masz już e-skierowanie, od 1 do 3 maja możesz zaszczepić się w specjalnym punkcie przy przy Teatrze Muzycznym, Muzeum Miasta Gdyni i Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”.


Gdzie, kto i kiedy:
Miejsce – ul. Zawiszy Czarnego 1, parking przy Teatrze Muzycznym, Muzeum Miasta Gdyni i Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera”.
Godziny szczepień – w godz. 9.00-19.00.
Szczepionka – jednodawkowa Johnson & Johnson
Wymogi – konieczne e-skierowanie.
Wystarczy przyjść i zaczekać na swoją kolej – bez wcześniejszego zapisywania się na konkretny termin, czy godzinę. Tak jak w innych działających już punktach szczepień, obecna będzie kadra medyczna,
która zajmie się pacjentami zgodnie z obowiązującymi standardami i procedurami.
Uwaga! Liczba szczepionek jest ograniczona.

Terminy:
  • 1 i 2 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 36 lat i starsze z e-skierowaniem
  • 3 maja zaszczepić się mogą osoby w wieku 34 lat i starsze z e-skierowaniem
  • 1, 2, 3 maja zaszczepić się mogą także osoby 30+, które zgłosiły chęć zaszczepienia na stronie gov.pl/szczepimysie i otrzymały e-skierowanie.
Im większa liczba osób zaszczepionych, tym szybciej możliwe będzie łagodzenie obostrzeń i zasad bezpieczeństwa. Pamiętaj, wszystkie rodzaje szczepionki przeciw COVID-19 są starannie badane, co sprawia że są bezpieczne.
W Pomorskiem zostało wykonanych już 694 953 szczepień, a w całym kraju: 10 740 169 (dane z 28 kwietnia). Według harmonogramu, do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, będą miały wystawione e-skierowanie i będą mogły zapisać się na termin szczepienia przeciw COVID-19.  Na szczepienie można zapisać się przez internet, za pomocą infolinii 989, wysyłając SMS na numer 880 333 333 oraz bezpośrednio w wybranym punkcie szczepień.
Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji, Narodowego Programu Szczepień i mapa punktów szczepień dostępne na www.gov.pl/szczepimysie.

ikona