1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Gdyńscy licealiści na Moot Court Europe 2021

Grupa uczniów z II Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni reprezentowała nasz kraj na prestiżowych zawodach Moot Court Europe 2021. To europejski konkurs wiedzy i umiejętności prawniczych.


Podczas zawodów uczestnicy wcielili się w role obrońców oraz oskarżycieli i ścierali się na argumenty. Całość oceniło profesjonalne jury, w skład którego weszli sędziowie Trybunału Sprawiedliwości w Hadze.
Marta Kowaliszyn, Milena Nowaczewska, Adrianna Płocka, Magdalena Kulka, Julia Kuniniec, Paweł Kawa, Remigiusz Sokołowski i Maksymilian Pasikowski z II klasy o profilu prawniczym odgrywali role obrońców i oskarżycieli biorących udział w postępowaniu przed Izbą Przygotowawczą Trybunału Sprawiedliwości w Hadze. Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod okiem Anny Ćwiklińskiej-Rutki, prokuratora Mariusza Marciniaka i Teresy Wasiak – nauczycielki retoryki.
Gdyńska drużyna otrzymała nagrodę za profesjonalnie przygotowaną drużynę, a Magdalena Kulka dostała wyróżnienie za najlepsze odpowiedzi na pytania sędziów.
Ze względu na pandemię konkurs Moot Court Europe 2021 odbył się w formie zdalnej. Uczestniczyło w nim 14 drużyn z 7 krajów Europy.
Gratulacje!