1457 (1157) 2021-06-11 - 2021-06-17

Teatr Gdynia Główna zaprasza

Teatr Gdynia Główna (plac Konstytucji 1) zaprasza 13 czerwca godz. 12.00 oraz 14.00 w Stacji Bajek: „Dzielny kapitan Ahab” insp. Moby Dickiem Hermana Melville’a w reż. Grzegorza Kujawińskiego. Awanturnicza podróż morska! Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter.
Bilety: 30 zł.
27 czerwca godz. 18.00 podwójna premiera „Kongres futurologiczny” oraz „Teohiphip” Stanisława Lema. Scenariusz: Ewa Ignaczak, reżyseria: Ida Bocian i Grzegorz Kujawiński, obsada: Marek Kościółek, Bartłomiej Sudak i Krystian Wieczyński. To będzie teatralna podróż w czasie, przestrzeni i rzeczywistości. Zapraszamy do namacalnego kontaktu z futurystycznymi światami Stanisława Lema. W ramach projektu „2021: Odyseja Lemowska” zaprezentowane zostaną dwie premiery, dwa spektakle grane jeden po drugim, których akcja rozgrywać się będzie podczas Kongresu Futurologicznego. Jak odróżnić ułudę od rzeczywistości? Czy obudzenie się z koszmaru oznacza ostateczny powrót do prawdziwego życia? Mężczyzna oszołomiony silnymi środkami halucynogennymi trafi do świata, gdzie teraźniejszość wydaje się zbyt idealna.
Naprawić, oczyścić i wyregulować i przede wszystkim uporządkować historię człowieka! Właśnie takie są główne cele programu TEOHIPHIP, czyli Telechronicznej Optymalizacji Historii Powszechnej Hyperputerem, w XXVIII wieku. Przed takimi dylematami i problemami stanie gwiezdny podróżnik – Ijon Tichy – prelegent Kongresu Futurologicznego.
Bilety: 45/50 zł za dwa spektakle grane jeden po drugim.
Bilety na spektakle można zakupić online oraz w kasie biletowej.
Szczegóły na teatrgdyniaglowna.pl.