1469 (1169) 2021-10-01 - 2021-10-07

Rusza Gdyński Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Zajęcia, wykłady, lektoraty, a także zdobywanie wiedzy i rozwój zainteresowań – 1 października rozpocznie się nowy rok akademicki dla studentów Gdyńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.


Pandemia koronawirusa i związana z nią sytuacja epidemiologiczna sprawiła, że miniony rok akademicki upłynął pod znakiem nauki zdalnej.
– Miniony rok był trudny dla wszystkich. Cieszymy się więc, że sytuacja epidemiologiczna pozwoliła nam na rozpoczęcie tego semestru już w uniwersyteckich ławach – mówi Michał Guć, wiceprezydent Gdyni ds. innowacji. – Jak co roku Gdyński Uniwersytet Trzeciego Wieku przygotował dla studentek i studentów interesujące wykłady. Z pewnością wśród bogatej liczby zajęć każdy znajdzie coś dla siebie i dzięki temu będzie mógł rozwijać swoje zainteresowania i pasje.
W semestrze zimowym 2021/2022 zajęcia na GUTW będą prowadzone stacjonarnie. We wtorek 28 września ruszyły zapisy.
Mieszkanki i mieszkańcy Gdyni, którzy chcieliby dołączyć do grona studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku wciąż mogą to zrobić. Zapisy na rok akademicki 2021/2022 będą przyjmowane do 1 października w godz. 9.00-14.00 w siedzibie CAS, przy ul. 3 Maja 27/31. Można także zapisać się online na
www.zapisy.cas.gdynia.pl.
Osoby, które mimo wszystko chciałyby wirtualnie zdobywać wiedzę, nadal mogą korzystać z nagranych i udostępnianych na stronie wykładów z ubiegłego roku https://wirtualny.cas.gdynia.pl/. W ubiegłym semestrze wirtualny CAS zanotował 25 1613 wejść.
Pierwsze zajęcia w tym semestrze rozpoczną się w poniedziałek 4 października. Plan zajęć zakłada 25 przedmiotów i obszarów tematycznych. Seniorzy będą mogli także skorzystać z cyklu zajęć pn. „Ciekawi świata”.
Rok akademicki rozpocznie się natomiast w piątek 1 października. Zainauguruje go uroczysta msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa (ul. Armii Krajowej 46), rozpoczynająca się o godz. 8.15.
Harmonogram wykładów dostępny jest na stronie Centrum Aktywności Seniora, a także na stronie gdynia.pl.

ikona