1472 (1172) 2021-10-22 - 2021-10-28

„Wyjdź w Świat”

Gdynia i Hufiec ZHP Gdynia zapraszają na 140. spotkanie Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat” z Agnieszką Dziadek, która opowie o swoich przygodach na szlakach długodystansowych w Stanach Zjednoczonych.


Przejście Pacific Crest Trail w najgorszym roku w historii tego szlaku było zwieńczeniem trzyletniego projektu, zakończonego zdobyciem przez Agnieszkę Dziadek Triple Crown of Hiking. Appalachian Trail, Continental Divide Trail i Pacific Crest Trail to razem 12,5 tysiąca km i 382 dni w drodze, 811 km przewyższeń. Trzy szlaki to trzy oblicza amerykańskich gór: lesistych Appalachów, nagich Gór Skalistych i wulkanicznych Kordylierów Pacyficznych. Skąd wziął się fenomen długich dystansów, kim są chodzący nimi ludzie? Dlaczego tak wielu zaczyna, a niewielu kończy? Jak wygląda życie na szlaku i ile waży plecak wędrowca – o tym wszystkim opowie Agnieszka Dziadek.

Spotkanie odbędzie się w piątek 22 października o godz. 19.00 na kanale Youtube Gdyńskich Warsztatów Podróżniczych „Wyjdź w Świat”.

Po spotkaniu przeprowadzony będzie konkurs, w ramach którego będzie można wygrać grę planszową od sponsora nagród – wydawnictwa Rebel.

Projekt jest finansowany przez miasto Gdynia i organizowany przez Hufiec ZHP Gdynia.
Strona: www.warsztatypodroznicze.pl.

ikona