1473 (1173) 2021-10-29 - 2021-11-04

„Strefa Zabawy” – sensoplastyka

W ramach cyklu „Strefa Zabawy” Gdynia Rodzinna zaprasza dzieci w wieku od 0 do 6 lat wraz z opiekunami na bezpłatne zajęcia z sensoplastyką, które odbędą się 3 listopada o godz. 10.00 w Centrum Aktywności Rodziny, ul. Świętojańska 1.


Podczas spotkania zaprezentowane zostaną zabawki sensoryczne. Dzieci i opiekunowie doświadczą radości spontanicznej zabawy, która służy uczeniu się i wzmacnianiu relacji. Nauczą się, jak jak z tego, co jest pod ręką, np. w kuchni, wyczarować pochłaniającą zabawę i nowe doznania zmysłowe dla dziecka, aby mogło coraz sprawniej odbierać sygnały ze świata i na nie odpowiadać. Dzieci i dorośli przekonają się, że kreatywność, którą wszyscy mamy w sobie, pomoże codziennie wspierać rozwój sensoryczny naszych dzieci.

Należy zabrać wygodne ubranie, mogące się pobrudzić.

Spotkanie odbędzie się w godz. 10.00-13.00, poprowadzi je Aneta Narloch, absolwentka Sensoplatyki - Inkubatora Inspiracji, terapeutka zajęciowa, założycielka Fundacji Wielkie Rzeczy i inicjatorka projektu Wolne Pole.

Obowiązują zapisy: rodzina@gdynia.pl.
Szczeóły: www.gdyniarodzinna.pl.

Projekt finansowany ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen w ramach nagrody za wyróżnienie Miasta Gdyni w konkursie Samorząd Pro Familia 2021 organizowanym przez Minister Rodziny i Polityki Społecznej. Projekt realizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem OVUM.