UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie.  UWAGA. W piątek 30.09.2022r. w budynku Urzędu Miasta Gdyni zostanie przeprowadzona próbna ewakuacja. Więcej informacji w komunikacie. 
1481 (1181) 2022-01-14 - 2022-01-20

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Pokazy przedpremierowe filmów z nagrodzonymi Oscarem gwiazdami w rolach głównych oraz premiera „Titane”, zdobywcy Złotej Palmy w Cannes – w nowy tydzień stycznia Gdyńskie Centrum Filmowe wchodzi z bardzo mocnym repertuarem.

„Córka” to reżyserki debiut aktorki Maggie Gyllenhaal, która do współpracy zaprosiła laureatkę Oscara, Olivię Colman. Jej bohaterka, Leda, to odnosząca sukcesy kobieta w średnim wieku. Podczas wakacji we Włoszech poznaje młodą matkę, Ninę (Dakota Johnson), i jej ekscentryczną rodzinę. Spotkanie z Niną prowokuje Ledę do konfrontacji z własną przeszłością i problemami macierzyństwa. „Córka” zdobyła już szereg nagród i kilkadziesiąt nominacji, w tym nagrodę za scenariusz na festiwalu w Wenecji. O filmie mówi się, że jest jednym z najważniejszych kandydatów w Oscarowym wyścigu. Kinowa premiera dopiero w marcu, ale przedpremierowo można go zobaczyć 17, 18 i 20 stycznia w Kinie Studyjnym GCF.
W ramach weekendowych pokazów przedpremierowych 14, 15 i 16 stycznia warto wybrać się z kolei na „C’mon C’mon” z Joaquinem Phoenixem. Aktor zagrał tu swoją pierwszą od czasów „Jokera" rolę, zaskakując i całkowicie zmieniając wizerunek. Jego bohater – Johnny, dziennikarz radiowy – uczy się uważnie słuchać, budować trwałe więzi, naprawiać błędy przeszłości i... przytulać. Kameralny, przepełniony czułością czarno-biały film buduje mosty pomiędzy pokoleniami i dodaje widzom otuchy.
Premierą tego tygodnia jest „Titane”, czyli najbardziej szokujący film roku, nagrodzony Złotą Palmą w Cannes i będący francuskim kandydatem do Oscara. To opowieść o seryjnej morderczyni, w stylu kultowych filmów Quentina Tarantino i Davida Cronenberga. Alexia (Agathe Rousselle) – seksowna tancerka, posiadaczka ognistego samochodu, po dokonaniu kilku morderstw musi uciekać przed policją. Szybko nadarza się okazja, by zmienić tożsamość i podać się za zaginioną osobę.
W repertuarze Kina Studyjnego GCF są również m.in. filmy: „Lamb”, „(Nie)długo i szczęśliwie”, „O czym dzisiaj marzą zwierzęta”, „Hiszpański romans”, „Dom Gucci”.
Na widowni obowiązuje limit 30 procent miejsc, który nie dotyczy jednak osób zaszczepionych przeciwko Covid-19. Do kina należy zabrać z sobą certyficat covidowy.
Więcej na gcf.org.pl.