1497 (1197) 202-05-27 - 2022-06-02

Rodzinne przedszkole #wGdyni

Przedszkole „Bullerbyn” stworzyła Anna Bielawska, a w realizacji marzenia pomogli jej najbliżsi. To firma, która powstała z potrzeby serca. Anna Bielawska od zawsze chciała wspierać rozwój dzieci i stworzyć innowacyjne, integracyjne przedszkole.

Ta praca to dla niej spełnienie marzeń. We wcieleniu pomysłu w życie pomogli jej najbliżsi – rodzice, teściowie oraz mąż. W codziennej pracy może też liczyć na wsparcie siostry – Zosi Sędziak, która studiuje psychologię. Razem prowadzą zajęcia dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Historia tej wyjątkowej rodziny i ich biznesu została zaprezentowana w drugim odcinku drugiej edycji cyklu „Wtorki z Rodzinnymi”.
Przedszkole „Bullerbyn” mieści się w budynku Portova przy ul. Węglowej 22. To innowacyjna placówka, która czerpie ze skandynawskich metod wychowawczych. Dzieci współtworzą to miejsce. Zajęcia są prowadzone według metody opracowanej w projekcie „Mali Badacze”. Dzięki temu przedszkolaki stają się odkrywcami nauki, a program jest dostosowany do ich potrzeb i zainteresowań.
„Bullerbyn” stawia na kształtowanie postaw empatycznych opartych na zaufaniu oraz komunikację bez przemocy. W przedszkolu do grup rówieśniczych są włączane dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wszystko po to, aby mogły one jak najlepiej poradzić sobie w przyszłości.
„Wtorki z Rodzinnymi” to miejska akcja promująca lokalne firmy, które na stałe wpisały się w gdyński krajobraz. Więcej informacji o działaniach Gdyni związanych z promowaniem firm rodzinnych można znaleźć na facebookowym profilu Firmy Rodzinne Gdynia.

  • ikonaOpublikowano: 26.05.2022 08:59
  • ikona

    Autor: Karolina Szypelt (k.szypelt@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 26.05.2022 09:00
  • ikonaZmodyfikował: Karolina Szypelt
ikona