1499 (1199) 2022-06-10 - 2022-06-23

Spotkajmy się w Kinie Studyjnym GCF

Wiele nowości, w tym – przedpremierowo – dokument o Mistrzu Ennio Morricone, a do tego przegląd kina włoskiego, pokaz z cyklu „Sztuka w Centrum” oraz dalsze aktywności w ramach Lata na Patio. W Galerii GCF pojawi się również wystawa fotografii z Patagonii. Najbliższe tygodnie zapowiadają się w GCF znakomicie.


Cinema Italia Oggi, czyli Przegląd Nowego Kina Włoskiego, to wydarzenie, w ramach którego od 10 do 13 czerwca można będzie zobaczyć dziewięć filmów z Italii. Wśród prezentowanych tytułów nie zabraknie „Trzech pięter” w reż. Nanni Morettiego. W programie znalazły się także: uhonorowany na zeszłorocznym festiwalu w Cannes dramat „Chiara” Jonasa Carpignano, „America Latina” braci D’Innocenzo, komedia „Superbohaterowie” (najnowszy film Paola Genovesego, autora wielkiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”) oraz wyczekiwany „3/19” Silvia Soldiniego z Kasią Smutniak w roli głównej.
12 czerwca odbędzie się kolejny seans w ramach cyklu Sztuka w Centrum. Film „Duński Kolekcjoner. Od Delacroix do Gauguina” to historia niezwykłego marszanda, Duńczyka Wilhelma Hansena, który stworzył gigantyczną kolekcję, żeby później ufundować Ordrupgaard, słynne dziś kopenhaskie muzeum sztuki. W GCF zadebiutuje też cykl Najlepsze z Najgorszych, przedstawiające najsłynniejsze pozycje kina klasy B. 19 czerwca obejrzymy kultowy już „The Room” w reż. Tommy’ego Wisseau.
Wybrane nowe tytuły, które pojawią się w najbliższych tygodniach w kinie GCF, to między innymi „Ennio”, niezwykła podróż w czasie w reż. Giuseppe Torantorego, zaufanego współpracownika i przyjaciela Ennio Morriconego. Zobaczymy też film „Goliat”, oparty na prawdziwych wydarzeniach francuski thriller o kulisach wielkiego skandalu ekologicznego, „Top Gun. Maverick” z Tomem Cruisem, a także propozycje z Polski: „Po miłość” z Jowitą Budnik w roli głównej oraz „Negatyw” w reż. Roberta Wichrowskiego. Warto też zwrócić uwagę na „Między Dwoma Światami”, francuski dramat z Juliette Binoche, którego reżyserem i scenarzystą jest francuski pisarz, Emmanuel Carrère.
Szczegóły i bilety na www.gcf.org.pl.

ikona