1500 (1200) 2022-06-24 - 2022-06-30

Lato na Patio w GCF zaprasza

Projekcje filmów dla dzieci i dorosłych, pokaz specjalny z tłumaczeniem na język ukraiński, a do tego kreatywne warsztaty i spacer rodzinny po zakamarkach Gdyni. Ostatni tydzień czerwca warto zaplanować sobie razem z Gdyńskim Centrum Filmowym. Zbiórka na czerwonym patio przed budynkiem kina!


Lato na Patio to cykl wakacyjnych, bezpłatnych wydarzeń dla mieszkańców Gdyni i odwiedzających miasto turystów, organizowany już po raz trzeci. W repertuarze króluje, rzecz jasna, film.
24 i 29 czerwca o godz. 10.00, organizatorzy zaproszą najmłodszych na dwie poranne projekcje bajek z serii „Opowiadania z piaskownicy”.
Na dorosłych widzów czekają zaś wieczorne seanse organizowane we współpracy z dystrybutorem Against Gravity.
25 czerwca o 18.00 zobaczymy „Kwiat Szczęścia” w reżyserii Jessiki Hausner. To wymykająca się konwencjom opowieść o biotechnolożce, której udaje jej się wyhodować genetycznie zmodyfikowany kwiat, wywołujący u ludzi wydzielanie oksytocyny i błogi nastrój.
Z kolei 30 czerwca o godz. 18.00 obejrzeć będzie można „Eastern” w reż. Piotra Adamskiego. A w nim wizja Polska w niedalekiej przyszłości.
Za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra, gdzie broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi.
26 czerwca o godz. 19.00 odbędzie się projekcja specjalna z napisami w jęz. ukraińskim głośnego filmu „Moje wspaniałe życie” w reżyserii Łukasza Grzegorzka z Agatą Buzek w roli głównej.
Osoby szukające rozrywek innych niż filmowe 28 czerwca w godz. 10.00-12.00 mogą wybrać się na rodzinny spacer szlakiem filmowej i modernistycznej Gdyni.
Poprowadzi go certyfikowana przewodniczka, autorka bloga Frajda nad Morzem i pasjonatka miasta z morza i marzeń – Danka Ślipy.
A 29 czerwca w godz. 10.30-12.30 odbędą się pierwsze z serii letnich warsztatów kreatywnych pod hasłem JAK SIĘ PA3. Animatorzy z pracowni PA3 na inaugurację cyklu przygotowali zajęcia plastyczne dla dzieci.
Aktywności w ramach Lata na Patio są bezpłatne.
Projekt Lato na Patio dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz Fundacji PZU.

ikona