1524 (1224) 2023-02-03 - 2023-02-09

NaukoweLove Nocą - Walentynki w Experymencie

Centrum Nauki Experyment (al. Zwycięstwa 96/98) zaprasza na nocne wydarzenie pełne ciekawych wykładów, warsztatów i naukowej zadawy.


10 lutego o godz. 19.00-23.00 podczas niezapomnianego wieczoru przygotowane są cztery strefy: kosmicznych energii, sensualności pozawzrokowej, przyroda nocą, wykładów popularnonaukowych.
Co się będzie działo w poszczególnych strefach?
W strefie Kosmicznych Energii: będzie można spojrzeć w rozgwieżdżone niebo i poznać miłosne historie ukryte pośród konstelacji, przekonać się, że gwiazdy rzadko są… singlami, najczęściej występują w parach, czasem w trójkątach i innych konfiguracjach.
W strefie Sensualności pozawzrokowej: będzie można zostać cielesnymi kartografami, rysując przy tym indywidualne mapy wrażliwości na dotyk ciał, sprawdzić, co nosy mogą powiedzieć i czy da się „wywąchać” swoją drugą połówkę, dzięki nauce sprawdzi się, co sprawia, że czyjś głos jest atrakcyjny.
W strefie przyroda nocą: będzie można wsłuchać się w głosy miłosnych nawoływań zwierząt i spróbować odróżnić je od odgłosów z filmów grozy, zobaczyć, jak działa miłosny alfabet Morse’a u zwierząt, odkryć, jakie zwierzę są najbliższe naszej sensualności oraz dowieć się, co ptaki robią nocą.
W strefie wykładów popularnonaukowych: dr hab. Aleksandra Szymków-Sudziarska opowie o ewolucyjnych uwarunkowaniach psychologii seksualności, dr hab. Piotr Rutkowski wyjaśni, czy rośliny śpią w nocy, dr. Katarzyna Janas opowie o mniej znanym obliczu ptasich zalotów.
W programie również strefa kół naukowych z trójmiejskich uczelni, strefa gier wstępnych – gry w miłosno-naukowej odsłonie, mobilne planetarium oraz drobny poczęstunek i napoje.
Kosz: 49 zł.
Wiek: powyżej 18 lat.

Galeria zdjęć

ikona Pobierz galerię
  • ikonaOpublikowano: 02.02.2023 11:50
  • ikona

    Autor: Dominika Sobiech (d.sobiech@gdynia.pl)

  • ikonaZmodyfikowano: 02.02.2023 11:52
  • ikonaZmodyfikował: Dominika Sobiech
ikona