721 (330) 2005-09-09 - 2005-09-15

Najpiękniejsze balkony nagrodzone!

29 sierpnia br. rozstrzygnięty został konkurs "Gdynia w kwiatach". Przypomnijmy, że była to już jedenasta edycja tego konkursu. W konkursie wzięło udział około 60 uczestników. Jury konkursu pod przewodnictwem Ogrodnika Miasta Aleksandra Janty przyznało: trzy nagrody główne i dziewięć wyróżnień w kategorii domów jednorodzinnych, wielorodzinnych i wspólnot mieszkaniowych.

Oto laureaci konkursu:
Kategoria domów jednorodzinnych:
Nagroda Główna: Helena i Jerzy Augustyn z Chwarzna; wyróżnienia: Mirosław Olszewski z Wielkiego Kacka, Elżbieta Jezusek z Oksywia, Barbara Sak z Redłowa.
Kategoria domów wielorodzinnych. Nagroda Główna: Anna Mudlaff z Witomina, wyróżnienia: Krystyna Markowska ze Śródmieścia, Krystyna Grzymowicz z Karwiny, Krystyna Ogrodnik z Działek Leśnych.
Kategoria instytucji, firm i wspólnot. Nagroda Główna: Tymczasowy Ośrodek Opiekuńczy z ul. Chwarznieńskiej 93. Wyróżnienia: Wspólnota budynku przy ul. Śląskiej 57, Mieszkańcy budynku przy ul. Warszawskiej 57, Wspólnota Mieszkaniowa NASZ DOM przy ul. Władysława IV 38.
Nagroda Ogrodnika Miasta: Bożena Bucholc i Jerzy Bucholc z Karwin.

Uroczystość wręczenia nagród w konkursie odbędzie się 24 września br. o godz.13.00 (w sobotę) podczas imprezy plenerowej "Dary Ziemi i Europa... od kuchni".
Rada Dzielnicy Śródmieście przyznała następujące wyróżnienia: w kategorii „Podwórka kamienic, bloków” - dwie nagrody w wysokości po 500 zł dla Wspólnoty Mieszkaniowej „Nasz Dom” przy ul. Władysława IV 38 i Żłobka „Niezapominajka” przy ul. Wójta Ratkego 23. Rada Dzielnicy Karwiny przyznała trzy wyróżnienia w kategorii ogródek przydomowy: Jerzemu Bucholc, z ul. Iwaszkiewicza, Tadeuszowi Sobczak z ul. Makuszyńskiego i Krystynie Grzymowicz z ul. Iwaszkiewicza.
Rada Dzielnicy Działki Leśne przyznała dwa wyróżnienia: Spółdzielni Mieszkaniowej „Leśna” z ul. Szczecińskiej 3 (za posesje Tatrzańska 6a), Irenie Pawliszcze z ul. Tatrzańskiej.
Sponsorami konkursu są: Kwiaciarnia Gdyńska z ul. Świętojańskiej, Zakład Pielęgnacji Drzewostanu Tadeusz Podmokły i S-ka z Gdyni, Przedsiębiorstwo Usług Ogrodniczych MALWA z Gdyni, Trójmiejski Park Krajobrazowy, "Garden" Konserwacja Terenów Zieleni z Bojana, Przedsiębiorstwo Ogrodnicze "Platan" z Gdyni. Dziękujemy!