723 (332) 2005-09-23 - 2005-09-29

Goście z Ukrainy i Chin

Od 20 do 24 września br. przebywa w Gdyni czteroosobowa delegacja z ukraińskiego miasta Użhorodu na czele z Victorem Pogorelovem, Prezydentem Miasta.
Celem wizyty jest zapoznanie gości z samorządem lokalnym, budowaniem społeczeństwa obywatelskiego, zarządzaniem gminą oraz określenie obszarów współpracy w związku z planowanym podpisaniem umowy o współpracy miast siostrzanych. Goście zapoznają się także z zasadami funkcjonowania Urzędu Miasta, programem „Gdynia bez barier”, złożą wizytę w Ośrodku Gdyńskiego Stowarzyszenia Integracyjnego „Promyk”, wezmą udział w dwudniowym Międzynarodowym Forum Gospodarczym – Gdynia 2005.
W dniach 25-27 września br. zaś odwiedzi Gdynię ośmioosobowa delegacja z chińskiego miasta Haikou. W skład delegacji wchodzić będą m.in. przedstawiciele władz miasta, jak również izby handlowej, biura finansowego oraz reprezentanci sektora turystycznego. Goście złożą wizytę w Urzędzie Miasta Gdyni, Zarządzie Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz w Gdynia Container Terminal S.A.. Ponadto zaplanowano spotkanie z przedstawicielami Chipolbroku i Inter Marine.

ikona