798 (407) 2007-03-30 - 2007-04-05

Góra Donas zaprasza

Wiosenna pogoda zachęca do wycieczek pieszych i spacerów.Warto przy tej okazji poznawać ciekawe miejsca w naszym pięknym mieście. Bez wątpienia takim miejscem jest góra Donas z tarasem widokowym, z którego rozlega się wspaniała panorama.

Góra Donas - najwyższa góra w Gdyni o wysokości 205,7 m n.p.m. położona jest w dzielnicy Dąbrowa. Można do niej dojść wchodząc do lasu przy ul. Wolności - szlakiem żółtym lub startując z pętli przy ul. Miętowej, przez las aż do góry Donas.

Na szczycie góry znajduje się wieża telekomunikacyjna „Idea Góra Donas”, na której znajduje się platforma widokowa, powstała w ramach współpracy PTK Centertel z Urzędem Miasta Gdyni. Wysokość wieży wynosi 70 m, natomiast taras widokowy znajduje się na wysokości 26,5 m.

Taras widokowy jest udostępniony dla odwiedzających od 1 kwietnia do 31 października w godzinach od 8.00 do 18.00.

Osoby wchodzące na taras widokowy dokonują tego na własną odpowiedzialność, a wejście osób poniżej 18 roku życia powinno odbywać się pod nadzorem pełnoletnich.

Na tarasie może przebywać jednocześnie nie więcej niż 20 osób.

Wejście na taras jest dozwolone tylko przy dobrych warunkach pogodowych. Obowiązuje zakaz korzystania z tarasu w temperaturze powietrza poniżej 0°C, w czasie opadów atmosferycznych, burz, przy silnym wietrze, w czasie mgły lub w warunkach oblodzenia konstrukcji wieży. Przebywanie na tarasie widokowym w czasie burzy grozi śmiercią!

Wstęp na taras jest bezpłatny.

W przypadku wystąpienia zagrożenia życia lub zdrowia, stwierdzenia uszkodzenia tarasu, awarii lub jakichkolwiek nieprawidłowości należy powiadomić ochronę, która znajduje się na terenie obiektu lub właściwe służby państwowe.

Obiekt jest całodobowo monitorowany za pomocą kamer.