809 (418) 2007-06-22 - 2007-06-28

„EXPERYMENT” zaprasza dzieci i dorosłych

Zapraszamy do odwiedzenia interaktywnej wystawy Centrum Nauki EXPERYMENT w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.
To jedno z pierwszych tego typu przedsięwzięć w Polsce, łączące naukę i zabawę w atrakcyjną formę spędzania czasu. Wizyta w Centrum Nauki pozwala „odkrywcom-amatorom" przyswajać wiedzę niemal mimochodem, pomaga zrozumieć otaczające procesy, a także pobudza ciekawość świata i praw nim rządzących..
EXPERYMENT składa się z ok. 30 stanowisk zebranych w pięć grup tematycznych: Człowiek, Środowisko, Dźwięki, Fizyka oraz Optyka. Interaktywne, proste w użyciu i bezpieczne stanowiska objaśniają zjawiska występujące w otaczającym świecie. Każde z urządzeń można - a nawet trzeba - dotknąć, wypróbować działanie, przeprowadzić eksperyment.
Centrum Nauki EXPERYMENT mieści się w Pomorskim Parku Naukowo - Technologicznym w Gdyni, al. Zwycięstwa 96/98, 81 - 451 Gdynia. Czynne jest codziennie w godz. 10.00 - 18.00. Wstęp - bilety ulgowe 1 zł, bilety normalne - 2 zł. Grupy powyżej 15 osób - konieczność dokonania wcześniejszej rezerwacji.
Więcej www.ppnt.gdynia.pl, www.experyment.gdynia.pl