835 (444) 2008-01-11 - 2008-01-17

Wystawy, wystawy

Jeśli książka kojarzy ci się wyłącznie z okładkami i papierowymi stronami, jeżeli nie widziałeś jeszcze książki, która sama kartkuje strony, wiersza kinetycznego, który przed tobą sam się układa - odwiedź Pomorski Park Naukowo - Technologiczny i podziwiaj z nami. Poszukiwanie niezwykłych treści nigdy nie było tak inspirujące.
Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Gdyni, Fundacja Correspondance des Arts i Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi mają zaszczyt zaprosić na unikatową międzynarodową wystawę, a także ogólnopolską konferencję interdyscyplinarną, poświęconą książkom artystycznym pod szyldem DRUGA REWOLUCJA KSIĄŻKI W GDYNI.
Wystawa sztuki książki „Czas" oraz literatury trwać będzie do 25 stycznia 2008 w godz. 10.00-20.00. Wstęp wolny!
Konferencja z udziałem artystów książki odbędzie się 25 stycznia 2008 w godz. 10.00-15.00 w sali morskiej w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym.
Mecenas wystawy: Miasto Gdynia
Patroni medialni: Telewizja Gdańsk, Radio Gdańsk, Portal Trojmiasto.pl
***
Prezydent Miasta Gdyni Wojciech Szczurek zaprasza na wystawę fotografii Jolanty Szymczyk pt. "Oblicza Australii", w galerii Ratusz, al. Marsz. Piłsudskiego 52/54 w godz.8.00-16.00. Wystawa prezentuje liczne fotografie średniego i dużego formatu, powstałe w trakcie wielokrotnych podróży po Australii, w tym podczas specjalnie zorganizowanej wyprawy do jednego z klanów aborygeńskich w tropikalnym Queenslandzie. Fotogramy pokazują dwa równolegle nurty życia: jeden - środowiska naturalnego i tego zmienionego wpływami osiedleńczymi na kontynencie; a także drugi - związany z obecnością człowieka i jego wpływu na bezpośrednie otoczenie. Wystawa potrwa do 1 lutego br.
***
Do 14 lutego br. w siedzibie Gdyńskiego Centrum Organizacji Pozarządowych - Gdynia, ul. 3 Maja 27/31 trwa wystawa p.t. „Z Aniołami... „.
Ekspozycję stanowią prace plastyczne osób niepełnosprawnych - podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy - ul. Maczka 1 w Gdyni.
Wystawę można oglądać od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 20.00
Zapraszamy!
***
Stowarzyszenie Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART zaprasza na wystawę „Rysunek i malarstwo" Ewy Taryma-Myśliński czynną do 20 stycznia 2008 r. w godz.12.00 - 18.00 do Galerii „Profile", Gdynia (Wzgórze Św.Maksymiliana) ul. Wojewódzka 7.
Ewa Taryma-Myśliński studiowała pod kierunkiem prof. Franciszka Starowieyskiego.
Wstęp wolny!
***
IV Ogólnopolskie Biennale Malarstwa i Tkaniny Unikatowej - Trójmiasto 2007 w Muzeum Miasta Gdyni przy ul. Zawiszy Czarnego 1 trwa do 31 stycznia br.
Czwarta edycja biennale jest równocześnie pierwszą organizowaną w Gdyni. Po dwóch etapach eliminacji do konkursu dopuszczono 166 prac, które zajmują przestrzeń dwóch poziomów Galerii Sztuki w MMG. Prezentowane dzieła są ciekawym przeglądem współczesnych trendów w malarstwie i tkaninie unikatowej wśród artystów współczesnych w kraju.
Patronat nad Biennale objęli Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Marszałek Województwa Pomorskiego oraz Prezydenci Gdyni, Gdańska i Sopotu.
Ceny biletów: bilet normalny 7,00 zł, bliet ulgowy 4,00 zł
Wystawa czynna jest od wtorku do niedzieli, w godz.10.00 - 17.00.
***
Koło Plastyków im. prof. W. Szczeblewskiego przy Towarzystwie Miłośników Gdyni zaprasza 25.01. o godz.17.00 do swojej siedziby przy ul. Władysława IV 51 na wernisaż wystawy Ryszarda Rosławskiego.
Artysta ze Starej Kiszewy zaprezentuje malarstwo olejne, rysunek i wyroby kowalstwa artystycznego.