837 (446) 2008-01-25 - 2008-01-31

Koncert z przesłaniem

Pod hasłem „Wspólnie dokonujemy tego, czego nikt z nas nie zrobiłby sam" Polskie Towarzystwo Stwardnienia Rozsianego organizuje charytatywny koncert kolęd pod patronatem Prezydenta Miasta Gdyni Wojciecha Szczurka. Odbędzie się on 26. stycznia o godz. 16.00 w kościele OO. Franciszkanów, ul. Ujejskiego 40. Koncert poprowadzi Stanisława Grażyńska.
Kolędy zaśpiewa Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego, którego występ jest darem serca dla chorych na stwardnienie rozsiane i wszystkich hojnych ofiarodawców. Impreza jest bowiem dedykowana najbardziej pokrzywdzonym przez los członkom Towarzystwa - tym, którzy z racji zaawansowania choroby nie wychodzą już z domów.
Z myślą o nich firma LINK 4 ofiarowuje samochód, którym będą odtąd docierać rehabilitanci i lekarze specjaliści do domów chorych na SM (scerosis multiplex) mieszkańców województwa pomorskiego. W szczególnie trudnej sytuacji znajdują się niepełnosprawni mieszkający w małych miejscowościach, gdzie nie ma dostępu do specjalisty i nie ma rehabilitacji domowej. Dzięki Państwa datkom będzie można im taką pomoc zapewnić.
W tej chwili na terenie naszego województwa jest około 60 osób, dla których rehabilitacja jest niezbędna. Niestety, mieszkają w miejscach (np. Luzino, okolice Wejherowa, Tczew) do których pomoc dziś nie dociera. Dar od Link 4 i datki osób, które w sobotę odwiedzą kościół OO. Franciszkanów i wezmą udział w przepięknym koncercie pomogą przynajmniej części z tych osób zapewnić odpowiednią, fachową pomoc.
SM to choroba nieuleczalna, ale taka z którą przy odpowiednio prowadzonej rehabilitacji i przyjmowaniu leków można żyć, i pracować. Niestety wiele osób zbyt szybko zostaje zamkniętych w swoich domach bez opieki, bez szansy na normalne życie...
Zatem serdecznie zachęcamy do spędzenia tego sobotniego popołudnia na koncercie i do ofiarności. Dodajmy, że kościół oo.Franciszkanów może pomieścić 2000 osób...

  • ikonaOpublikowano: 24.01.2008 00:00
  • ikona

    Autor: Aleksandra Krzymińska

ikona