843 (452) 2008-03-07 - 2008-03-13

Wiadomości sportowe

W dniach 23-24.02.2008r. w Gorzowie Wielkopolskim w 1. rundzie Klubowego Pucharu Świata CMAS w pływaniu w płetwach startowały zawodniczki z Morskiego Klubu Płetwonurkowego „FLOTA" Gdynia Oddział PTTK Marynarki Wojennej: Justyna Polak zdobyła złoty i brązowy medal Aleksandra Kabelis - 4,7 i 9 miejsce, Martyna Falkiewicz - 12 i 18 miejsce. Trenerem zawodniczek jest Krzysztof Saracen.
W zawodach startowało 319 zawodników z 30 klubów z 10 państw. Tym bardziej należy się cieszyć, że są to pierwsze medale dla nowo utworzonego Klubu w Gdyni (02.01.2008). Dzięki wsparciu oddziału PTTK Marynarki Wojennej, KPW Gdynia oraz uprzejmości Romana Wysockiego Kierownika pływalni przy Gimnazjum nr 3 w Gdyni - Chyloni mogą odbywać się zajęcia treningowe.
Justyna Polak i Aleksandra Kabelis są reprezentantkami Kadry Narodowej Juniorek.
***
Oto terminarz rozgrywek wojewódzkich POZPR juniorek młodszych KS Łączpol Gdynia:
- 12.03.2008, środa, godz.15.00 KS Łączpol - Sambor Tczew
oraz młodziczek KS Łączpol Gdynia:
- 16.03.2008, niedziela godz.12.00 KS Łączpol - MTS I Kwidzyn
- 20.04.2008, niedziela, godz. 12.00 KS Łączpol - Ballator Ryjewo
Spotkania odbędą się w Sali Sportowej Zespołu Szkół nr 14 przy ulicy Nagietkowej 73 w Gdyni Dąbrowie.
***
7 lutego 2008r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 1 im. Bandery Polskiej w Gdyni-Oksywiu odbyły się XVII Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Sportach Siłowych. Honorowy patronat objęła Wiceprezydent Ewa Łowkiel.
W zawodach wzięło łącznie 57 zawodników z 14 szkół ponadgimnazjalnych i 6 gimnazjów. W klasyfikacji indywidualnej szkół ponadgimnazjalnych w wyciskaniu sztangi leżąc zwyciężyli: Mateusz Grubba (ZSBO), Aneta Citko (III LO).
W trójboju siłowym zwycięzcą został Krzysztof Zwarcz (ZSCHiE). Drużynowo zwyciężył Zespół Szkół Chłodniczych i Elektronicznych przed Zespołem Szkół Budownictwa Okrętowego. Konkurencję wyciskanie sztangi leżąc wśród gimnazjalistów wygrał Roger Marcyniuk (Gimnazjum nr 14). W klasyfikacji drużynowej zwyciężyło Gimnazjum nr 14.
Organizatorzy dziękują uczestnikom za udział i sportową postawę w mistrzostwach, a nauczycielom - gratulują dobrego przygotowania zawodników.

• ikonaOpublikowano: 07.03.2008 00:00

Autor: Aleksandra Krzymińska