853 (452) 2008-05-16 - 2008-05-22

Wielka Parada Rowerzystów na ul. Świętojańskiej

Klub Turystyki Kolarskiej „Na Fali" im. E. Jeziorowskiego, należący do Oddziału PTTK Marynarki Wojennej w Gdyni, zaprasza w piątek 23 maja br. na ulicę Świętojańską, gdzie około godziny 15.00 spod Urzędu Miasta na Plac Kaszubski rozpocznie się przejazd kolumny kilkuset turystów rowerowych.
Impreza organizowana jest w ramach odbywającego się w dniach 17 - 24 maja 2008 roku XLVIII Szkoleniowego Zlotu Przodowników Turystyki Kolarskiej PTTK. Rowerzyści w tym dniu przyjadą z bazy we Władysławowie, pokonując 50 km trasę, aby uczestniczyć w programie „Morska Gdynia", zwiedzając muzea i zabytki naszego miasta.
Piątek 23 maja 2008 roku będzie poświęcony w całości Gdyni. W dniu „Morska Gdynia" zaplanowano przejazd w koszulkach zlotowych na trasie Władysławowo - Gdynia oraz paradę zorganizowanej kolumny rowerowej na ulicy Świętojańskiej (zakładany udział kilkuset uczestników) oraz zwiedzanie wszystkich muzeów na terenie miasta.
XLVIII Ogólnopolski Szkoleniowy Zlot Przodowników Turystyki Kolarskiej objęli Patronatem Honorowym Marszałek Województwa Pomorskiego, Prezydenci Miast Gdyni i Wejherowa, Starosta Kartuski oraz Burmistrzowie Kartuz i Władysławowa.
Więcej informacji: www.nafali.turystyka.pl