875 (474) 2008-10-24 - 2008-10-30

U Pana Boga...w Porcie - w Gdyni

W środę - 15 października - Jacek Bromski kręcił zdjęcia do swojego najnowszego filmu „U Pana Boga za miedzą" w Bałtyckim Terminalu Kontenerowym w Gdyni. Film opowiadać będzie o perypetiach mieszkańców „Królowego Mostu", małego miasteczka usytuowanego na Podlasiu przy granicy polsko-białoruskiej. W gdyńskim BCT nakręcano scenę powrotu bohatera ze Stanów - oczekiwanie na wyładunek kontenera ze statku, wyciąganie jego samochodu i bagaży z kontenera, pierwsze zdziwienia krajem przodków.
Filmowcom dopisała sceneria - wielki statek „przypadkiem" przypłynął w momencie, kiedy filmowcy stali rozstawieni na dachu dziewięciopiętrowego biurowca, a ogromne suwnice, na życzenie Jacka Bromskiego, wyciągały kontener z filmowym samochodem. Operatorzy wielkich maszyn - pracownicy Terminalu wspomagali filmowców i starali się, by zdjęcia udały się jak najlepiej.
„U Pana Boga za miedzą" będzie trzecią częścią cyklu filmowego, z którego pierwszy nosi tytuł „U Pana Boga za piecem" (1998), drugi „U Pana Boga w ogródku" (2007).