892 (492) 2009-03-06 - 2009-03-12

Trójmiasto dla Tybetu

Niezależna inicjatywa „Trójmiasto dla Tybetu" zaprasza 10 marca 2009 r. do Gdyni do udziału w pokojowych i apolitycznych demonstracjach, w których wspominane będzie 50 lat tybetańskiej walki o tożsamość, a także ukazana zostanie, jak bardzo żywa i aktualna jest ich kultura. Będzie też możliwość napisania listów i podpisania petycji w obronie konkretnych, znanych nam Tybetańczyków dzięki współpracy z Amnesty International Grupą Lokalną Trójmiasto. Wspaniali trójmiejscy muzycy zagrają koncert w intencji Tybetu, a wcześniej będzie się można zapoznać z kulturą i losami Tybetu.

Program imprezy:
Demonstracja na Skwerze Plymouth, godz. 18.00
Miejsce: Skwer Plymouth (skrzyżowanie ulic Świętojańskiej i al. Piłsudskiego). Program: Pokojowa i apolityczna demonstracja solidarności z narodem tybetańskim, odegranie hymnu tybetańskiego, happening ze zniczami.

Sesja Tybetańska, godz. 18.30 - 20.00
Miejsce: Foyer Teatru Miejskiego w Gdyni, ul. Bema 26. Program: Prelekcja na temat dziedzictwa kulturowego Tybetu, pokaz reportażu pt. „Nigdy się nie poddawaj", pokaz filmu „Leaving Fear Behind" („Poza strachem"). Wstęp wolny.

Koncert od godz. 20.00
Miejsce: Foyer Teatru Miejskiego w Gdyni, ul. Bema 26.
Program: Koncert projektu „Free Tibet" Tymon Tymański Band oraz zespołów Lhasa i Maszyna do Mięsa. Wstęp: 10 zł (dochód z koncertu przekazany na cele charytatywne związane z Tybetem). Bilety dostępne w kasach teatru na godzinę przed koncertem.
Uwaga! Ilość miejsc ograniczona.