Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
908 (508) 2009-06-26 - 2009-07-01

Klub Filmowy zaprasza...

Klub Filmowy w Gdyni, ul. Waszyngtona 1 zaprasza w dniach 26 - 30 czerwca 2009 r. na projekcje filmów:

- godz. 18.00 - Lwica (Leonera)
Kraj: Argentyna, Brazylia, Korea PD, Gatunek: Dramat, Rok produkcji: 2008, Czas trwania 105 minut, Reżyser: Pablo Trapero, Występują: Martina Gusman, Elli Medeiros, Rodrigo Santoro
Julia budzi się w swoim mieszkaniu otoczona krwią. Na podłodze leżą ciała Ramiro i Nahuela. Ramiro wciąż żyje, Nahuel leży martwy. Obaj mężczyźni byli jej kochankami. Dziewczyna zostaje oskarżona o morderstwo. Jest sama, przerażona i w ciąży. Nie rozumie, co się stało. Trafia do więzienia dla matek i ciężarnych kobiet. Przez pierwsze dni trzyma się z boku i jest zamknięta w sobie. Dopiero, gdy poznaję Martę, współwięźniarkę i matkę dwójki dzieci, zaczyna próbować zaakceptować sytuację. Marta staje się jej doradcą i przewodnikiem.
Film został nakręcony został w autentycznym więzieniu. Część bohaterek stanowią prawdziwe więźniarki i strażniczki więzienne.

- godz. 20.00 - Człowiek na linie (Man on wire)
kraj: USA, Wielka Brytania, gatunek: dokumentalny, rok produkcji: 2008, czas trwania: 94 minuty, reżyser: James Marsh, Występują: Philippe Petit
„Człowiek na linie", czyli artystyczne przestępstwo stulecia, to historia niesamowitego wyczynu jakiego dokonał 7 sierpnia 1974 roku Philippe Petit. Marzeniem tego francuskiego linoskoczka było przejście po linie rozciągniętej między zbudowanymi wówczas niedawno bliźniaczymi wieżami World Trade Center.
Film Marsha odsłania kulisy przygotowań do tego wyczynu, niezwykłych związków międzyludzkich, przyjaźni oraz zbiegów okoliczności, które doprowadziły do spełnienia tego szaleńczego marzenia. Spaceru pomiędzy wieżami, których już nie ma.
„Człowiek na linie" został już doceniony i nagrodzony przez wielu krytyków, między innymi na Festiwalu Filmowym Sundance i w Karlowych Warach."
Szczegóły: www.klubfilmowy.pl