Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa  Uwaga! Od maja łagodniejsze zasady bezpieczeństwa związane z pandemią koronawirusa 
908 (508) 2009-06-26 - 2009-07-01

Super dotacja dla naszej „krzemowej doliny”

85 850 000 zł - taką kwotę otrzyma Gdynia w związku z zatwierdzeniem przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego i Ministerstwo Gospodarki projektu kolejnego etapu rozbudowy Pomorskiego Parku Naukowo-Technologicznego, w ramach ogólnopolskiego Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Umowa pomiędzy Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Instytucją Wdrażającą POIG, a Gdyńskim Centrum Innowacji, które w imieniu miasta zarządza Parkiem, zapewnia 85% dofinansowania do inwestycji związanej z utworzeniem w PPNT Centrum Badań i Rozwoju, Centrum Obsługi Przedsiębiorców oraz Centrum Współpracy Klastrowej.
Już w 2012 roku na terenie gdyńskiego Parku uruchomione zostaną nowe biura, pracownie i laboratoria oraz całkiem nowe aktywności na rzecz innowacji.
W ramach Centrum Badań i Rozwoju powstaną nowoczesne laboratoria elektroniczne i biotechnologiczne oraz prototypownie i warsztaty stanowiące kolejny element stale rozwijającej się infrastruktury PPNT.
Centrum Obsługi Przedsiębiorców skupi w sobie funkcje i usługi szkoleniowo-doradcze dla innowacyjnego biznesu, w szczególności usługi finansowe, prawne, księgowe, zarządcze i doradcze.
Celem Centrum Współpracy Klastrowej będzie wzmacnianie sieci kooperacji oraz inspirowanie wspólnych przedsięwzięć między przedsiębiorcami i innymi uczestnikami rynku, takimi jak instytucje otoczenia biznesu, ośrodki naukowe, jednostki badawczo-rozwojowe czy inne organizacje lub stowarzyszenia.
Inicjatywa gdyńskiego samorządu rozrośnie się sześciokrotnie i poszerzy zakres swojej działalności dzięki środkom przyznanym na rozbudowę nie tylko w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, lecz także dzięki przyznanemu w kwietniu tego roku dofinansowaniu z Regionalnego Programu Operacyjnego w kwocie 52 469 180,85 zł. W wyniku inwestycji powstanie nowa, dedykowana innowacyjnym przedsiębiorcom infrastruktura o łącznej powierzchni ponad 60 tysięcy m².
Już od 2001 roku w PPNT można pozyskać najnowocześniejsze rozwiązania dla przemysłu i biznesu, zlecić kompleksowe badania z zakresu biotechnologii, zamówić designerskie meble lub ręcznie malowaną porcelanę, odwiedzić z rodziną Centrum Nauki EXPERYMENT, obejrzeć ciekawą wystawę w Galerii PPNT, wziąć udział w szkoleniu, znaleźć atrakcyjną pracę.
Dziś w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym działa ponad 70 podmiotów funkcjonujących w modułach: IT, biotechnologii, ochrony środowiska oraz multimediów. Dzięki rozbudowie PPNT w Gdyni rozwijać się będzie ponad 300 nowych firm, znajdujących inspirację dla innowacyjnych rozwiązań i dynamizujących rozwój gospodarki opartej na wiedzy.