910 (510) 2009-07-10 - 2009-07-16

Mastersi z pękiem medali

Już po raz czwarty, a drugi na Oksywiu, odbyły się w dniach 27 i 28 czerwca Międzynarodowe Zawody w kat. MASTERS BALTIC - GDYNIA 2009. W zawodach uczestniczyło 111 zawodników z 23 klubów z całej Polski i 5 z zagranicy - Finlandii 2, Litwy 1, Rosji 18, w tym 13 z Klubu „Pregel" z Kaliningradu, startujących u nas od samego początku.
Zespół Gdynia Masters, liczący 21 zawodników, medalowo uplasował się na pierwszym miejscu, zdobywając łącznie 52 medale: 22 złote, 21 srebrnych i 9 brązowych.
Uroczystego otwarcia zawodów dokonał Radny Gdyni Sławomir Kwiatkowski, w towarzystwie przedstawiciela Dowódcy Marynarki Wojennej, komandora Mirosława Sołtysiaka W trakcie zawodów uroczyście wręczono zawodnikom ponad 400 medali.
Rozegrany w niedzielę Bieg Memoriałowy na dystansie 100 m. styl. dowolnym, poświęcony prof. Reginie Ziółkowskiej, miał specjalną oprawę - zwycięzcy (kobieta i mężczyzna) otrzymali dodatkowo piękne nagrody ufundowane przez Dowódcę Mar. Woj. wiceadmirała Andrzeja Karwetę, zaś pozostali z trójek statuetki ze szkła artystycznego. Po zakończeniu zawodów uroczyście wręczono wyróżniającym się zawodniczkom i zawodnikom dodatkowe puchary ufundowane przez Komendanta Portu Wojennego Gdynia, komandora Mirosława Sołtysiaka. Podczas zawodów ustanowiono trzy rekordy Polski - 2 Ewald Bastek z Weterana Zabrze i 1 Bogdan Ciundziewicki z Gdynia Masters. Najlepsi z Gdynia Masters to: Józef Klukowski, Andrzej Skwarło i Katarzyna Mazurek.
Zawody zorganizowali: GDYNIA-MASTERS i WKS „FLOTA" Gdynia.